Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hobbiként rengeteget foglalkoz...

Hobbiként rengeteget foglalkozom elektronikával, ilyen területen szeretnék dolgozni, viszont nincs róla papírom. Ez mekkora hátrány álláskeresésnél?

Figyelt kérdés
OKJ-s képzést felesleges pénzkidobásnak tartom, egy villamosmérnöki szaknak lenne értelme, de sajnos se pénzem, se időm nem lenne elkezdeni jelenleg.
2011. dec. 16. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

„villamosmérnöki szaknak lenne értelme, de sajnos se pénzem, se időm nem lenne elkezdeni jelenleg.”

Magyarországon az első diploma még mindig ingyenes, és műszaki karokon egész szép ösztöndíjakat szoktak adni (tanulmányi + szociális némi diákmunkával kiegészítve kényelmes megélhetést biztosít). Ezenkívül, hála a mérnökhiánynak, már jó esélyjel diploma előtt találsz magadnak egy kényelmes és jól kereső gyakornoki állást.


Ha még így se, akkor legfeljebb villanyszerelő mellé tudsz menni segédnek, de ez most, az építőipar pangása miatt, nem túl esélyes.

2011. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed az egyetemi költségekre - illetve nincs aki anyagilag támogatna (pl. szülők) vagy nem teheted meg hogy nappalira jársz - akkor az ilyen esetekre van a levelező képzés. Tudtommal abból is van "ALÁ" képzési forma, azaz Alapképzés Levelező Állami. Szóval dolgozol, közben péntek-szombat egyetem. És munka mellett lehet tanulni.
2011. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sándor G ***** válasza:

Én pl. Elektroműszerész vagyok, majd 20évig tv.ket, erősitőket, autó hifiket javítottam, szervizgyakorlatom is van, csak éppen senkit nem érdekel.

Mármint cégeket, vállalkozókat, azt mondják csak helybelit vesznek fel, a közeli 20km re lévő városban, nagy cégek meg önéletrajzot kérnek,

Irtam már egy párszor, de nem is válaszolnak rá, vagy a telefonban azt mondják, technikusi végzettségű, v. főiskolai végzettégü kell, +fiatal.

Már az is baj hogy 43éves vagyok,

Van még egy vill.szer szakmám, ezt tanfolyamon végeztem, de ehhez is értek, túl nagy gyakorlatom azért nincs, inkább a gépek villanymotorok vezérlések, kapcsolásokban vagyok benne,

Ám manapság, jó pár éve , ezt sem keresik a környéken, itt békés me.ben, Szolnok me.ben.

2012. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!