Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az tényleg negatív...

Szerintetek az tényleg negatívan befolyásolja az esélyeim álláskeresésnél, hogy nincs párom?

Figyelt kérdés

Körülöttem mindenki, még a hozzám hasonló korúak is komoly élettársi viszonyban vagy házasságban élnek, vagy akár gyerekeik is vannak már.


Azt vettem észre, hogy amikor kiderül, hogy nem élek párkapcsolatban, akkor kezdek kizáródni... Mintha emiatt nem vennének komolyan, vagy azt magyaráznák e mögé, hogy gyári hibás lehetek. Néha elég éles a váltás a hozzáállásukban felém.

Ez egyelőre a gyakorlati helyeimen tűnt fel, mivel még csak tanuló vagyok.


2011. dec. 17. 00:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy beképzelem, vagy ezentúl jobb lesz elhallgatnom ezt a részt?


Valakinek hasonló élménye volt már?


Egyébként 22 éves lány vagyok, tehát nem kifutott az időből, ezért sem értem őket...

2011. dec. 17. 00:57
 2/18 anonim válasza:
kétlem, inkább pont fordítva szokott lenni. hogy ha komoly barátod van, inkább mást vesznek fel, mert esély van rá, hogy te elmész szülni.
2011. dec. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

pont fordítva van.

főleg ha csaj vagy és ilyen korú.

2011. dec. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát nagyon remélem tévedsz. Mert hétfőn interjúm lesz XD


Ez egyébként nekem abszolút irracionálisan hangzik. Egy HR-es pontosan tudja, hogy az, hogy nem vagy kapcsolatban hatékonyan hat a munkádra, mert nincs ami elviszi a figyelmed. Kevesebb az ebből eredő probléma, kevesebbet fogsz hiányozni, ergó több profitot termelsz.

Ráadásul nőként neked ez duplán pozitívum, mert a kapcsolatban vagy házasságban élő nők előbb utóbb gyereket akarnak, az pedig sz@rul érinti a munkaadót. De ha nincs párod, gyerek sem lesz.

Kizártnak tartom, hogy ebből hátrányod lenne...



Különben pedig ez valami hormon ingadozás nálad? :D:D Mi az, hogy a hozzád hasonló korúak házasságban élnek meg gyerekük van??? :D:D Ez durván vicces kijelentés... Pláne a gyerek... Aki 22 évesen gyerekkel rohangál, annak vagy nagyon jómódú családja van vagy marha gazdag pasit fogott ki :D:D Ami ebben az országban ezekben az időkben bizony nem sűrű :D



21F

2011. dec. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A gyakorlati helyekre értem. :) Három megyében, és hat helyen voltam már gyakornok, és mindenhol kakukktojás voltam.


Nyilván felvételnél előny, hogy nem vagyok kapcsolatban, de a beilleszkedésnél már nem segít. Azért meg is kellene valahogy tartanom az állást.

2011. dec. 17. 01:13
 6/18 anonim válasza:
A főnök még örülni is fog neked ;)
2011. dec. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

De hogy érted azt, hogy meg is kéne tartanod az állást? :D Milyen melót végzel te, hogy a munkatársaid kiközösítenek, mert nincs partnered?

Az én definícióm szerint egy állás megtartásához dolgozni kell. Egy munkahelyre dolgozni járunk, nem azért, hogy kivesézzük egymás családi hátterét.


21F

2011. dec. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Na várjunk, ezt félreérthetően fogalmaztam meg. Olyat szerencsére nem ismerek ezekben a körökben, akik már a gyerek-kérdést is letudták 22 évesen, de egy 29 éves "kollégámnak" már volt egy 4 éves fia. Például. A többiek itt nem tartanak ebből a korosztályból.


Egyébként nagy eséllyel a most kialakuló kapcsolatok révén lesz munkám is, és azt is el kell mondanom, hogy ezen a szakterületen nagyjából mindenki ismer mindenkit.

Szerintem az minimum beletartozik, hogy személyesen fognak rólam érdeklődni az eddigi gyakhelyeimen.

Úgyhogy kicsit stresszes azt érezni, hogy nem fogadnak be, vagy megítélnek.

2011. dec. 17. 01:54
 9/18 A kérdező kommentje:
Állatorvoslás. :) És nagyon pletykásak az állatorvosok. :/ Ezt tapasztalatból írom. Én mindössze asszisztens-gyakornok vagyok, szóval... én nem kerülök vezető-pozícióba, hogy ne érdekeljen.
2011. dec. 17. 01:58
 10/18 A kérdező kommentje:

ITT nagyon fontos a csapat, az összedolgozás. Ha valaki erre nem képes ilyen vagy olyan okból, akkor annak nincs maradása.

Eddig azért tudtunk egymás keze alá dolgozni, mert nem vettem fel semmit, csak mosolyogtam mindenhez, és mindig megőriztem a nyugalmam és a jókedvem. De azért tartósan nehéz ezt fenntartani, ha előítéleteket vetítenek rám.

2011. dec. 17. 02:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!