Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik pontosabban ha...

Mi történik pontosabban ha kilépek az állásomból anélkül előtte munkahelyet találnék magamnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg van állásom viszont a belépésem után közel 1,5 éve nem érzem jól magamat a jelenlegi állásomnál. Igaz heti 20 órát dolgozóm ott abból lett elegem legtöbbször nem kapok munkát a saját munkahelyemen belül, hiába érdeklődtem a munka iránt korábban volt olyan munkát kaptam ami messze a képességem határát súrolta nem volt egyértelmű információt kaptam.


Ezért úgy döntöttem mivel hamarosan úgyis 3 éve lesz meg a jelenlegi állásom amint nem sokkal letelik a 36 hónapos tartózkodásom ki fogok lépni a jelenlegi állásomról.

Elég volt nekem abból nincs lehetőségem arra heti 30 órát dolgozhassak, az ergonómiai és baleset védelemnek nem felel meg a mai kor követelményeinek. Igen kevés munkabért kapok ezért nem vagyok hajlandó 4-5 évig oda járni. Nem beszélve arról a családi magán életem alaposan megváltozót még 2 éve nem volt annak elkezdtem dolgozni. Gyermekem nincsen sem párkapcsolatom sincsen se baráti köreim és még anyagilag sem állok túl jól merjek vállalni párkapcsolatot.



És ami még rosszabb volt meg megalázó stílusban szóltak hozzám fegyelmezésként amikor valamit nem jól csináltam.


2011. dec. 26. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress előbb munkát, mert könnyen lehet, hogy ilyet se kapsz. Ilyen kevés munka mellett nyugodtan lehet keresni.
2011. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

a következő fog történni

1, 3 hónapig nem kapsz semmilyen munkanélküli ellátást, a tb-det sem fogja senki fizetni (45 napig még érvényes lesz) (megtakarításod gondolom nincs, ugye?

2, 3 hónap elteltével kapsz 3 hónapra munkanélkülit és tb ellátást a 3 hónap +30 napra

3 fél év múlva le fog esni a tantusz, hogy rohadtul nem lehet melót kapni ebben az országban, pláne, ha az írásodból indulok ki, gondolom nem atomfizikusi diplomád van

4 majd amikor 1 évig nem lesz munkád, akkor lehet igényelni segélyt közmunkáért és akkor végre felfogod, hogy örülni kellett volna a meglévő melónak és mellette munkát keresni, nem felelőtlenül feladni a biztos bevételt

2011. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyi pontosítás a 2. válaszhoz, hogy

"2, 3 hónap elteltével kapsz 3 hónapra munkanélkülit és tb ellátást a 3 hónap +30 napra": nem 30, hanem ismét 45 nap passzív jogviszonya lesz.

"4 majd amikor 1 évig nem lesz munkád, akkor lehet igényelni segélyt közmunkáért": A foglalkoztatást helyettesítő támogatást (régebben BPJ) az álláskeresési járadék lejárta után rögtön igényelheti (annak kell az 1 év együttműködő álláskeresőként való regisztráltság, aki nem kapott álláskeresési járadékot/segélyt) A foglalkoztatást h.tám-ot nem a közmunkáért kapod, hanem mert szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz és együttműködő álláskereső vagy; viszont köteles vagy elfogadni a felajánlott közmunkát (függetlenül a végzettségedtől), mert ha nem fogadod el, azzal megszeged az együttműködési kötelezettséged és kizárod magad az ellátásokból.


Viszont ha határozatlan idejű szerződésed van és te mondasz fel, akkor van 30 nap felmondási idő, amit le kell dolgoznod (hacsak a munkáltatód jószívűségből nem ment fel a munkavégzés alól)


Persze mindezek itt Magyarországon érvényesek, a kérdésedből nem derül ki, hogy hol dolgozol és milyen állampolgár vagy: "letelik a 36 hónapos tartózkodásom" Ez alapján lehetsz külföldön dolgozó magyar, de Mo-n dolgozó külföldi is.

2011. dec. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
harmadik válaszadó, csak 30 napra lesz passzív jogviszonya, most szüntettem meg a regisztrációmat a határozaton a 30 nap szerepel
2011. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4. válaszoló:

-Az álláskeresési járadékot megszüntető határozaton nem kell szerepeltetni a passzív jogviszonyt.

-Az álláskeresési támogatás alatt biztosított vagy.

[link]

-A biztosítási jogviszonyod megszűnése után 45 napig (ha kevesebb ideig voltál biztosított akkor annyi napig ahány napig biztosított voltál) vagy passzív jogon jogosult az ellátásokra:

[link]

"Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az alapul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően (ún. passzív jogosultság)

Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az alapul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően még meghatározott ideig fennáll, ez az ún. passzív jogon való jogosultság.

Ha a jogosultsági feltétel (pl. gyed folyósítása) megszűnését megelőzően ez a feltétel megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn.

Ha a jogosultsági feltétel (pl. gyed folyósítása) 45 napnál rövidebb volt a megszűnését megelőzően, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság – a 45 napnál kevesebb, – azzal az időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt (pl. a 30 napra folyósított gyed esetén 30 nappal).

Ha a jogosultsági feltétel (pl. gyed folyósítása) megszűnését megelőzően az utolsóként megszűnt jogosultsági feltétel nem állt fenn 45 napig, azonban ezt megelőzően volt 45 napnál hosszabb ideig fennállt jogosultsági feltétel, és e két jogosultsági feltétel fennállása között 30 napnál kevesebb nap telt el, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn."

Ha 3 hónapig kap álláskeresési járadékot, akkor 45 napig lesz passzív jogon jogosult az eü ellátásokra.

2011. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
nekem szerepel rajta..de amúgy hála istennek mindegy végül, hogy 30 vagy 45 nap
2011. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Levélben szeretném részletezni hogy hol dolgozom pontosan meg mi a munkaköröm, nem szeretném ha esetleg felismernének legjobb indulatú nagy főnököm szólna az Igazgatónak és kirúgatna engem.


36 hónapos munkaviszonyomat meg úgy értem 1. munkahelyemen dolgozom lassan 36 hónapos lesz a munkaviszonyom. 26 éves koromtól kezdtem el dolgozni addig nappali tagozatos iskolába jártam Érettségit, Diplomát nem szereztem OKJ szakmát szereztem ott.


És azért mennék el 36 hónapos munkaviszonyomtól mert soha életben nem dolgoztam 1 hónapig heti 30 órát helyette csak heti 20 órát dolgoztam. Csupán egyszer volt heti 30 órát dolgoztam ami 10 munkanapig tartott határidős munkánál. Túlórám nem lett kifizetve.


Más részt nem érzem jól magamat ott nincs normális ergonómiai követelményeknek megfelelő munkahelyi légkör.


Ezekről mi az OKJ szakmám és mi nem felel meg nekem a munkahelyemnél arra csak kizárólag levélben vagyok hajlandó válaszolni. Magyar Állampolgár vagyok az 1. munkahelyemen lévő 36 hónapos munkaviszonyi szolgálati időmben értettem szeretnék munkahelyet váltani.

Ahol heti 30 órát dolgozhatnék és járna minden dolgozók részére étkezési jegy vagy kicsivel magasabb munkabér.

2011. dec. 28. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ahhoz képest, hogy magyar állampolgár vagy, eléggé töröd a magyart - nem mellesleg 3 év gyakorlatod van, 29 éves vagy, ha otthagyod a melót, mielőtt lenne másik, akkor mit képzelsz, hogy mennyi idő alatt szerzel másikat? érettségid és OKJ képzettséged van, az kb semmi, egyáltalán valami versenyképes szakmában van gyakorlatod és képzettséged?
2011. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"arra csak kizárólag levélben vagyok hajlandó válaszolni"

Nem mi kértünk segítséget.

Ha nem vagy hajlandó válaszolni, ne válaszolj.

Minden válaszolódnál ott van a privát üzenet küldési lehetőség, írhatsz nekik, ha szeretnél.

Ne azt várd, hogy még ők keressenek téged, hogy segíthessenek neked.

2011. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem is arra várok túl nagy segítséget kapjak utolsó válaszadó. Azért nem adom meg a munkakörömet nem akarok lebukni a jelenlegi munkahelyemnél. És csak akkor adom meg privát levélben a munkakörömet ha érdekel valakit, hogy mi a munkaköröm és hol dolgozom privát levélben megoszthatom azt az érdeklődőnek akit persze érdekel.


Magamtól nem szoktam írni privát üzenetet levélben csak akkor ha privát levélben meg keresne engem valamelyik érdeklődő, és megkérne engem írjam le a munkahelyem nevét és a munkakörömet.



Különben is azért hagynám ott a jelenlegi munkahelyemet mert a heti 20 órás műszakból származó órabérben lévő fizetésemből, olyan mintha otthon ülnék munkanélküliként a 2 féle járadékommal együtt munkanélküliként.



Viszont családi okaim miatt nem vagyok hajlandó meg várni azt amikor az ismerős-ismeretlen albérlőim is elköltöznének tőlem, még mielőtt a leendő új munkahelyre bekerülhetnél mert utcára nem akarok kerülni előbb-utóbb. Viszont a fogyatékos állapotom végett lakóotthonról hallani sem akarok.

2011. dec. 29. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!