Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradnál a biztosnál, vagy...

Maradnál a biztosnál, vagy megkockáztatnál egy rizikós ügyet, ami aztán ha bejön nagy lesz a hasznod, viszont ha nem jön be, akkor elvesztesz, , mindent"?

Figyelt kérdés
A családban kettő gyerek van. Az öcsém meg én. Apa földműveléssel foglalkozik és ha majd felnövünk szét fogja osztani a termőföldeket az öcsém és köztem. Arra lennék kíváncsi, hogy te mit kezdenél evvel. Mivel egy földnek igen nagy az értéke, ha eladod, elég sok pénzt kaphatsz érte. Alapul véve, hogy kettőnk közül (öcsém meg én) nekem jobban megy a tanulás, és esély van arra, hogy egy jó iskolát fejezek majd be, az öcsém meg szerintem viszi tovább a földművelést, arra gondoltam, hogy eladnám a földjeim részét az öcsémnek, én meg abból a pénzből fel tudnék építeni egy házat, vennék kocsit, és aztán kimennék külföldre dolgozni. (A sorrend nem biztos, hogy így lenne, de szeretnék házat építeni és külföldön dolgozni is). Szóval te mit tennél a helyemben? Eladnád a földjeid, hogy biztos pénzed legyen és kimennél dolgozni, vagy pedig megtartanád a földet és te is művelnéd? (vedd azt is alapul, hogy ha jó iskolám lesz, akkor csak nem kellene földműveléssel foglalkoznom)
2012. jan. 4. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel egyelöre teljesen felesleges foglalkoznod, mert egyrészt apád még él, másrészt mire odajutnál hogy mit csinálj az örökségeddel, addigra még igen sok minden megváltozhat, söt addigra akár meg is halhatsz.
2012. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az után kapnánk a földeket, hogy apám meghalt. Szóval ilyenről ne is beszéljünk kérlek, főleg most ne, mikor fekszik (igaz, csak a szemem miatt, de akkor is rosszul esett látni ezt az: ,,apád még él"-t)
2012. jan. 4. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Maradnék a biztosnál. A földművelésnél kevés bizonytalanabb megélhetési forrás van. Illetve ha van rá mód, akkor azt tenném, hogy odaadnám a földet az öcsémnek művelésre, a haszon bizonyos százalékáért. Ez ugyanis kvázi passzív jövedelmet jelent, ami nagyon jól tud jönni, ha valami mégsem úgy alakul, ahogy tervezted. Eladni a földet és házat, kocsit venni belőle szerintem butaság, mert amíg a föld hozza a pénzt, a ház és a kocsi csak viszi. Hosszú távon mindenképp jobban jársz a bérbeadással (ha nem az öcsédnek, akkor másnak).
2012. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A föld bérbeadásával 10x kevesebb pénz keresek meg. (mivel ha művelem a földet, akkor tegyük azt egy év alatt lesz rajta 5000 eu hasznom, míg ha bérbe adom, akkor egy év alatt csak 500 eu. - Ez csak egy példa volt, nem reális összegekkel, kivéve a 10%-ot, az reális volt)
2012. jan. 4. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ha műveled a földet, akkor nem tudsz mellette mást dolgozni, míg ha bérbeadod, akkor dolgozol, és közben jön a passzív jövedelem a földből. Az utóbbi időben, amikor midnenkinek ilyen bizonytalan az állása, vállalkozása, nagy kincs ez!
2012. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszi a válaszokat! :)
2012. jan. 4. 17:47
 7/7 anonim válasza:
Hátha van munkagép amivel tudod művelni én inkább maradnák és művelni. Hamar elszalad az a "kis pénz" így meg legalább marad vmi amiből megtudsz élni. De a passziv jövedelem se egy butaság.
2012. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!