Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában mennyire lehet jól...

Angliában mennyire lehet jól elhelyezkedni egy érettségivel?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettésigizni, de borzalmasan lecsökkentették az államilag finanszírozottak számának arányát, ezért biztos, hogy fizetősre kerülnék be(főleg matek 4-essel,és jobbra nem tudnám megcsinálni). Eladósodni 19 évesen nem szeretnék, szóval a diákhitel szót hanyagoljuk.Arra gondoltam, hogy kimennék pár évre dolgozni, és aztán elmennék fizetősre:S


nem tudom, hogy mit csináljak:s szerintetek ez jó ötlet? vajon mit kéne csinálnom?:s


2012. jan. 7. 10:49
 1/7 anonim válasza:
Bocs, hogy személyes tapasztalat nélkül írok, ha valaki jobban tudja, akkor egész nyugodtan javítson ki. De én azt látom, hogy azok az ismerőseim, akik az elmúlt 1-2 évben mentek ki Angliába dolgozni úgy, hogy nincs szakmájuk, végzettségük, csupán a középiskolát végezték el, hát ők azért nem tudnak olyan sok mindent kezdeni magukkal. Leginkább gyárakban, szállodákban dolgoznak, de sokszor 4-5 napig nem hívják be őket dolgozni. Ha van munka, akkor oké, de ha nincs, akkor nagyon szívnak a dologgal. Amúgy is egész Európában megnőtt a munkanélküliség, és ez főleg a képzetlen munkaerőt érinti.
2012. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sem személyes tapasztalatból írom, csak több ismerősöm is volt kint. Egyrészt kell egy alap angol tudás különben nem vesznek fel sehová, és nem szabad álmodozni. Nem nagyon lehet válogatni a munkák között, diplomások is au-pairnek meg árúfeltöltőnek mennek ki. Pár éve még gond nélkül ki lehetett menni és csak az nem kapott munkát aki nem akart dolgozni, de ahogy előttem írták már mindenhol nagyobb a munkanélküliség, kint hoztak olyan rendeletet ha pályáznak egy munkára először az adott ország állampolgárát kell alkalmazni és csak utána a külföldi vendégmunkást.


Amúgy ötletnek nem rossz, de azért ez nagy felkészülést igényel. Egyedül semmiképp se menj ki, és kell ahhoz is egy alaptőke hogy kimenj.

Ha van tapasztalatod gyerekekkel esetleg megpróbálhatnál au-pair cégeken keresztül kikerülni gyermekfelvigyázónak(előny lenne ha szereznél jogsit is). Annyi előnye van, hogy így van biztos szállásod, sok dolgot elintézne helyettd a család, csak nem épp így fogsz meggazdagodni...

2012. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az angoltudással nem lenne gond, van felsőfokú nyelvvizsgám, és tudom h nem a papírt nézik, de az interjú közben úgy is kiderülne, hogy jól beszélem a nyelvet.


nem tudom akkor, hogy mit csináljak : sssss

2012. jan. 7. 13:31
 4/7 tetris ***** válasza:
Valószínű, hogy csak olyan munkát fogsz kapni, ami az angoloknak derogál megcsinálni. Például kocsimosó, takarító, mosogató, ilyenek. De még ezeket is jobban megfizetik, mint itthon. Ha nem is leszel milliomos, arra biztosan jó lesz, hogy világot láss, tapasztalatokat gyújts, barátokat szerezz az egyetemen kívülről is. Szerintem vágj bele, és majd meglátod. Mit veszíthetsz?
2012. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
időt:D
2012. jan. 7. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Korrekt terv vágj bele az időt veszítheted max!

A másik pedig az, hogy "Eladósodni 19 évesen nem szeretnék"

na itt estél 20pontot a szemembe picit utánna nézhetnél mi is az a diák hitel mielőtt ilyeneket írsz!


De kimehetsz angliába is egyetemre szemeszterenként Ft ben kb 7milliót felvehetsz és ha az éves kereseted nem éri el a kb 20milliót akkor vissza se kell fizetned! (eltőrlik)

2012. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint csupán érettségivel, itt Angliában sem mész sokra, maximum mosogató, takarító, mekis dolgozó, szobalány, gyári munkás lehetsz, más nagyon nem. Ezekkel a munkákkal pedig véleményem szerint nem lehet annyit keresni, hogy összegyűjts 4 évnyi tandíjat! Mert hiába magas a bér, a megélhetés költségei is nagyon magasak.(főleg a lakhatás és közlekedés). Ha valóban jól akarsz élni és jobb állást akarsz, akkor itt is kell egy jó szakma és nagyon jó nyelvtudás. Én már itt vagyok pár éve, jelenleg az alábbi munkákkal lehet aránylag hamar elhelyezkedni.(ápolók, orvosok, mérnökök, informatikai szakemberek)
2012. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!