Multi vagy hajó?

Figyelt kérdés

28 éves idegenforgalmi közgazdász vagyok, levelezőn végzem a jogot.

Vidéken dolgozom, de már nagyon elegem van, 120000 Ft-ból havonta megélni még csak-csak, de félretenni

nem nagyon lehet.

Felmehetnék Budapestre, biztosan találnék valami (s.zar) állást egy multinál, gondolom, a fizetés nem lenne

olyan rossz, kb. nettó 160-200 ezerre számíthatok, de pestet meg nem szeretem, más az életvitel, mint vidéken.

Vagy elmehetnék hajóra dolgozni recepciósként, ott kb. 1500 eurót kapnék havonta.

Melyiket válasszam? Illetve miket mérlegeljek?

Nincs barátnőm, aki itthon tartana. Ha külföldre megyek, akkor olyan munkát végeznék (recepció)

napi 10-12 órában szabadnap nélkül, amit nem biztos, hogy élveznék, de jobban keresnék vele, mint itthon.

Viszont ha hazajövök, akkor van egy kis zsebpénzem, de utána mit csinálok itthon: a külföldi munka miatt

a jogi tanulmányaim félbeszakadnak, magyar lánnyal normális kapcsolatom nem lesz, és már abban a korban

leszek 29-30 évesen, hogy családot kellene alapítani és letelepedni.

Ha viszont a pesti multit választom, akkor meg havi 160-200-ból nem igazán tudnék félretenni annyit,

hogy belátható időn belül saját lakás, stb. le tudjak telepedni.

Nem tudom, érthetően fogalmaztam-e meg a dilemmám, de egy-két támpont igazán jól jönne!


2012. jan. 8. 23:26
 1/5 anonim válasza:

A Tescóban a pénztáros havi 80- at ha hazavisz.

Nem sír, hanem neveli a két gyerekét.

Most 120-ból azért ha egyedül vagy még megélsz.

Nem jól, de megélsz. A hajón,( én már dolgoztam) jól kerestem, de mindenki kapcája voltam. A pénz meg amit hazahoztam hamar elfogyott. mert úgy akartam élni mintha 300- at keresnék.

Most nettó 125- öt keresek és még nem sokat, de félreteszek.

Persze keresek olyant ahol 300-at keresnék, de hiú ábránd.

Többen vagyunk ,akik ilyen állásra pályáznak, mint amennyi hely van. Te döntsd el, hogy kimész idegenbe csirkét kopasztani, vagy itthon próbálod az egzisztenciádat megteremteni.Ahhoz jól keress és befutott legyél idegenbe, nyelveket kell tudnod, a szakmádat profin kell űznöd, hogy megfelelő állásod legyen, és hazajőve is tudd azt a színvonalat tartani. Ha ilyen vagy vágj bele. Ha nem, akkor csak 90%, hogy sikerül. És nem beszéltem a barátokról.

2012. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el külföldre tányért mosogatni. Még azt is jobban megfizetnék és legalább nem lennél tengeri beteg állandóan.
2012. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek:

Miért kéne kiindulnunk a 80-at kereső 2 gyerekes pénztárosból? Vagy neked az a normális, és átlag?


Szerintem menj ki, ha nem tart vissza semmi, mert itthon tényleg csak az idődet vesztegeted, főleg ha saját lakást akarsz, és ki tudja mit hoz még a kint munka, ismeretségben, lehetőségben magával. Kapca pedig csak az lesz aki hagyja magát kapcának nézni, ha jól végzed a munkád akkor el fognak ismerni, és nem csak anyagi megbecsülést kapsz.

Ha pedig mégsem úgy jön össze akkor pedig haza még bármikor mehetsz, de ha nem próbálod meg akkor ott lesz benned a tüske, hogy meg kellett volna lépni.

2012. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kimenni akkor van értelme, ha a saját szakmádban tudsz elhelyezkedni, mert akkor valóban megéri. Mert átszámolva jól hangzanak a nyugati bérek, csak hogy itt az árak is magasabbak az otthoninál. Értem a dilemmádat, azt viszont nem, hogy miért ez a nagy ragaszkodás a saját lakáshoz? Én már nyugaton élek egy ideje, azt látom, hogy itt messze nincs annyi embernek saját lakása, holott itt jóval magasabb az életszínvonal, mint otthon. A külföldi munkát ajánlom neked, de csak akkor ha nem csak pár évre, hanem hosszútávra tervezel! Mert rövidtávon nem tudsz annyit félretenni, amennyit szeretnél.
2012. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Multinál korrekt munkaidó, hajón szorozd fel 2-vel kb.
2012. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!