Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországi állás lehetőség!...

Németországi állás lehetőség! Mennyiből lehet kint megélni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy állás lehetőséget Németországban.6 hónapig nettó 700 eurót kapnék,utána bruttó 2000-2500+pótlékok.Viszont 6 hónapig a 700 euróból kellene lakást bérelnünk(kb.300-350 euró)+élnünk.Hárman vagyunk(párom,kislányom és én).Valaki aki kint él meg tudná mondani,hogy ennyiből ki lehet jönni egy hónapban?Nem tudom milyen kint az élet.Úgy vagyok vele,hogy 6 hónap nem hosszú idő és utána minden oké lesz.De addig hogyan élünk?
2012. jan. 12. 18:36
 1/8 Problem? válasza:
Lehetetlen kihozni ennyiből még egyedül is húzós nem hogy 3embernek.
2012. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát...erre gondoltam én is.Fogalmam sincs,hogy mit tegyek!6 hónap után már oké lenne,de addig...

Azért köszi! :-(

2012. jan. 12. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
700 €-ból még egymagad is nehezen élnél meg! Más lenne a helyzet, ha nem kellene albérletet fizetned, mert akkor azért megoldható lenne.
2012. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom ,én egyedül ugyan kijöttem havi 200 euróból de a lakást nem én fizettem.Legyél észnél gyerekkel ne vállald be mert még egyedül is kevés ,ráadásul nekem nagyon sántít a dolog lehet hogy csak kábítanak és 6 hónap múlva sem kapnál többet.Azt nem írod mi a foglalkozás de ennyire kevés pénzt csak a külföldön simliskedö magyar vállalkozók adnak (ha adnak)mert sok esetben nem is fizetnek én már bele estem ebbe is úgy hogy tanultam ,de ennek ellenére még szeretnék kimenni mert ugye itthon csak az éhenhalás!Sok sikert !
2012. jan. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ápolói állás kórházban.A nettó 700 euró a gyakornoki állás idejére van(6 hónap).Mivel családdal mennék csak ki,ezért azt mondták akkor a szállást én intézzem ebből a pénzből.Én mondtam,hogy első a gyerek.Tény,hogy 6 hónap után jól keresnék+a párom fizetése(6 hónap alatt biztos találna valamit),de addig is nevelni,etetni kell a gyereket.De egyedül nem megyek!Annyit semennyi pénz nem ér,hogy itthon hagyjam a 17 hónapos lányomat.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 13. 09:22
 6/8 anonim válasza:

Ha jól értem (javíts ki ha tévedek), akkor ha egyedül mész, biztosítanak szállást?


Én azt tenném (de ez csak én vagyok, Neked kell dönteni), hogy kimennék és bevállalnám a 6 hónapot. Ennyi idő alatt tájékozódni tudsz az albérleti díjak és a feleséged számára munkalehetőség felől. 6 hónapról van szó, ami alatt gondolom megoldható lenne, hogy lásd a kislányod. Mondhatni, csekély ár azért amit később kapni fogsz. Az államcsőd fenyegit Magyarországot, addig kell lépni amíg van rá lehetőség.

És mielőtt valaki lehurrogna, hogy miért írok ilyet. Svájcban élek, 5 hónapja vagyok itt. Tisztességes fizetésem van, bár nem egy csúcs munka mégis megélek belőle. A családomat csak 3 havonta látom, egyébként webcamerán kísérem az életüket. Szóval én aztán tudom milyen ha nincs melletted senki.

2012. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy heti bevásárlás 3 személyre minimum 60€ de akkor tényleg csak az alap dolgok és mindenböl a legolcsóbb.
2012. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne vidd a családod,egyedül megoldható,és kapnál gondolom szobát,tedd félre most a szeretet és vállald be egyedül addig a párod nézzen melót kint és csak akkor jöjjenek ki.A lányod meg a férjed valahogy kibírja addig.

Hidd el,vagy itthon fogsz tengődni,kell az neked?

2013. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!