Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi egy óvodai dajka...

Mennyi egy óvodai dajka fizetése havonta? Megéri ezt az állást választani? Van munkalehetőség?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre köszönöm!
2012. jan. 12. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Állami állás sokra ne számíts.

Nem tudom, hogy máshol hogy van de én tavaly tavasszal közmunkán voltam egy bölcsődében és a dadusok akik már évtizedek óta ott voltak alig kaptak 70 ezernél többet.

Gyalázat!!

Életek vannak rájuk bízva.

Nem tudom az ovi mennyiben különbözik fizetés szempontjából.

2012. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Oviban egy daduska fizetése az új törvények szerint a mindenkori minimálbér lesz, ami több mint 90 ezer. Egy szakképzett, sokat tanult óvónő kap 120 ezret. Inkább ez az ami röhej, nem a daduska fizetése.
2012. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nana, sok az a 90 ezer. Az a bruttó. Abból 60-at visz csak haza. Az óvónők sem keresnek három számjegyű összeget, legfeljebb sok év után. Sajnos ez borzasztó :(
2012. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Az lehet, viszont az én feleségem lassan 15 éve óvónő, és kézhez kap 130 ezret, míg a daduska annyit fog amennyit már le írtam. A gyerekekkel való foglalkozás, tanítás hála a szülőknek már nem olyan örömteli mint régebben volt. Sokszor jön haza fáradtan, akkor még a mi két kicsinkkel is játszik, és néha hihetetlen hogy miket mesél az aznapi történésekről. Már mondtam neki hogy ne csinálja, nem éri meg, de ő szereti a munkáját és a gyerekeket is. Pedig semmi nem gátolná meg abban hogy befejezze, én millió felett keresek havonta, akár otthon is maradhatna. Az önálló karrier azonban számára fontos, és ezt tiszteletben kell tartani.
2012. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek!!
2012. jan. 13. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!