Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes volna hirdetést...

Érdemes volna hirdetést feltenni magamról, hogy állást keresek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan figyelem az állásajánlatokat, sok helyre elküldtem az önéletrajzom, természetesen válasz nem érkezik. Talán, ha feltennék én is egy hirdetés, hogy állást keresek több lehetőségem lenne. Tapasztalata van valakinek ez ügyben?
2012. jan. 13. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Egy cég sem keres a neten alkalmazottat, hiszen feltesz egy hirdetést és máris több száz megfelelő jelölt közül válogathat. Normális munkát tehát ilyen módon nem fogsz kapni.

Elárasztanak viszont majd az mlm-es, ügynöki munkára keresők, telespammelik az íméled, folyamatosan csörögni fog a telefonod. Ráadásul akit így találnak meg, arról feltételezik, hogy elég elkeseredett, úgyhogy nagyon erős lelki nyomást alkalmaznak. Saját tapasztalat, aki a hirdetés alapján hívott fel, amikor mondtam, hogy nem érdekel, ilyeneket mondott, hogy úgysem fogok állást találni máshol, kábé a földhöz kéne vernem magam örömömben, hogy ő leereszkedett hozzám, a munkavállalóhoz, aki senkinek se kell, és hasonlók.


Szóval határozottan ne tedd!

2012. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszod. Hogy el vagyok keseredve az tény. Az idegesít a legjobban, hogy a híredések 90%-ban emailes. Semmi személyes kontaktus, még csak egy telefonszám se, ahol emberrel beszélhetnél. Akkor mégis mit tegyek? A munkaügyi központ, mintha nem is lenne...
2012. jan. 13. 09:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló gyökérséget ír persze. Minden melómat úgy találtam, hogy én hirdettem magam oldalakon. Igaz értek is valamihez, programozó vagyok, nem csak a vakvilágba keresek melót.


Ha piacképes szakmád, tudásod van, akkor nagyon is sok esély van melót találni így.

2012. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyan kérlek. Programozóként nem csoda, hogy megtaláltak így, de lássuk be, akinek keresett, piacképes tudása van, az nem is szenved hónapokig a munkakereséssel. Empátia pls, mielőtt lebaromságozod, amit írok, gondold végig a helyzetet.


Kérdező: a telefonszám nem megadása egyszerű védekezés a munkáltató részéről. Nemrég mi is feladtunk egy hirdetést, egy embert kerestünk. Csak az első nap 300-an jelentkeztek. Ha ők mind telefonon felhívtak volna, gyakorlatilag percenként csörgött volna a telefon. Egyszerűen nem tudtuk volna kezelni. Ezért nem írják bele mostanában a cégek a telefonos elérhetőségüket.

2012. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A cégeknek elég megterhelő ha meghirdetnek egy állást és 1000 önéletrajz érkezik egy nap alatt (ez egyáltalán nem földtől elrugaszkodott példa) mert nincs rá kapacitásuk hogy kiválasszák a megfelelőt. Nagyvállalatoknál vagy multiknál persze van HR osztály ahol megvannak az emberek akik intézik a munkaerő felvételt, de egy 5 fős cégnek egyszerűbb ha a dolgozók ajánlanak valakit vagy maguk keresnek a "munkát keres" hirdetések között.

Több embert is ismerek aki így kapott állást.

2012. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1. a kérdező egy szót nem szólt a végzettségeiről a tudásáról.


2. idézlek: "Egy cég sem keres a neten alkalmazottat" == nem igazság


Az empátiám miért irányulna feléd? Valóban hülyeséget beszéltél.


nyilván gyárakba nem a neten keresnek a cégek embert. Én azért ismertem, ismerek embereket akik nem találnak melót piacképesebb tudással, de csak azért mert bénák és nem jól csinálják.

2012. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. a kérdező egy szót nem szólt a végzettségeiről a tudásáról."

Nem, de elég logikus, hogy ha jó, piacképes végzettsége és tapasztalata lenne, akkor nem szenvedne az álláskereséssel.


2. idézlek: "Egy cég sem keres a neten alkalmazottat" == nem igazság

Jogos, ezek szerint ebben tévedtem. Tévesen általánosítottam, nem kellett volna.


Az empátiám miért irányulna feléd?

Nem felém, a kérdező felé. Amiatt, amit az első pontban leírtam. Felesleges neki azt leírni, hogy informatikusként milyen könnyen és egyszerűen találtál munkát, amikor neki minden valószínűség szerint erre majdnem nulla az esélye. Ezzel max. az önbizalmát rombolod, és hidd el, amikor az ember jó ideje eredménytelenül keres munkát, amúgy is a padlón van az önbizalma.

2012. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok ezzel az önbizalom dologgal. Barátnőm is nagyon sokáig keresett munkát mire talált valamit. Sokat kellett ápolnom a lelkét, szerencsére itthonról dolgozom így ment. (neki is volt végzettsége pedig, bár nem csúcs, banki szakügyintéző)


Én egyenlőre még mindig nem vagyok benne biztos, hogy a kérdező 8 általánost végző ember. Itt a fórumban is bőven fordulnak meg informatikai meg egyetemi fősulis végzettségekkel emberek, hogy nem találnak munkát.


nyilván van igazság abban is amit te mondasz, de abban egyetértesz, hogy sok esetben minden minimális esélyt is meg kell ragadni, próbálni.


De, ha valóban nincs semmi végzettsége, tudása, tapasztalata a kérdezőnek, akkor én sem javaslom, hogy hirdesse magát.

2012. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Több szakmám is van. Mondhatom, hogy piacképes. Nem pénzügy egyik sem. Nyilván, ha egy analfabéta volnék nem tennék fel ilyen kérdést, hogy hirdessem e magam. Koromból kifolyólag, nincs elég munkatapasztalatom egyik szakmámban sem, ráadásul nő vagyok. Akkor úgy látom felesleges időpocsékolás neten állást vadászni. Talán a legjobb volna, ha személyesen mennék el mindenhova, akkor nem csak egy sz*ros email maradnék a sokszáz közül.
2012. jan. 14. 09:06
 10/12 anonim ***** válasza:
milyen szakmáid vannak? és mihez ÉRTESZ? Érted, miben van tapasztalatod? Ha a korodat említed, akkor nem vagy fiatal, gondolom nem otthon ültél 20 éven át, valamit csak csináltál, az pedig tapasztalat.
2012. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!