Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiváló helyesírással és...

Kiváló helyesírással és kiváló írási külalakkal rendelkezem. Milyen állást tudnék ilyen készséggel végezni?

Figyelt kérdés

Érettségivel rendelkezem, többi tárgyból annyira nem voltam jó, kivéve a magyar nyelvtant, főleg a helyesírási részét nagyon értettem.


Ugyan nem nagyképűségből írom, ám manapság úgy vettem észre, hogy nincs sok olyan ember, aki hozzám hasonlóan kiválóan bánik a betűkkel. Az évfolyamomban magasan a legjobb helyesíró voltam. Sosem volt szükségem nyelvtan könyvre, helyesírási szabályzatra, gyakorlásra, valahogy ez úgy adódott számomra.


Milyen munkát lehet ilyen "képességgel" elvégezni? Milyen állást tudnék betölteni? Melyik az az állás, ahol nagy szükség lenne a kiváló írási tudásra?


2012. jan. 14. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyelvtudással, hogy állsz? Titkár, titkárnő vagy asszisztens lehetnél, de ahhoz még szükség lenne az angol nyelvre is, na meg minimum egy okj-re, de inkább egy diplomára. Lehetnél például még nyelvtan tanár, de ha a többi tárgy nem megy, akkor sose fogsz diplomát szerezni. Azzal, hogy jó a helyesírásod, önmagában semmit sem érsz. Ez nem szakma, nem tudás, hanem egy készség. Csak ezért nem fog felvenni senki, mert még mindig sokkal olcsóbb venni egy helyesírási szabályzatot mint főállásban alkalmazni egy embert. :-)
2012. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem te vagy az egyetlen, aki tud helyesen írni. Például nekem is kiváló a helyesírásom, nagy a szókincsem. A kézírásom sajnos nem annyira szép, viszont olvasható. 24 éve dolgozom, ez idő alatt nem nézték a kézírásomat, annál inkább a szövegszerkesztői tudásomat.


Az írási külalakon a kalligrafikus írást érted vagy csak szép kerek betűkkel írsz, mint egy jó kislány?


A mai, számítástechnikát (esetedben szövegszerkesztésre gondolok) előnyben részesítő világban talán egy nyomdában, pl. tördelőként tudnád kamatoztatni a tudásod, de ahhoz sem árt az érettségin kívül más, szakirányú tudást megszerezni.

2012. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek helyesírás terén hajlamosak túlértékelni magukat (a legtöbb ember azt hiszi magáról, hogy helyesen ír, hiszen a saját hibáit nem veszi észre).


Te is így vagy ezzel, egy érettségi még kevés a "kiváló" helyesíráshoz, ahhoz még sok év gyakorlás vagy magasabb végzettség kell.


Mindezt csak azért mondom, mert a kérdésedbe is becsúszott egy helyesírási hiba: a "nyelvtankönyv" egy szó :)


De ha tudod még tökéletesíteni a helyesírásod, lehetsz pl. korrektor egy lapnál vagy kiadónál. Több nem nagyon.


A külalak szerintem ma már senkit sem érdekel.

2012. jan. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 enmegmondtam válasza:

Legyél a drága Államfőnk írónője. :D


Komolyra fordítva, a helyesírást gépíróként hasznosíthatnád, nem gondolom hogy sok idő megszerezni egy ilyen papírt. Az íráskép... Általános iskolában az összes tanárnőnek szépen kell írnia, hogy erre motiválják a kisiskolásokat. Nyilván ez a legjelentéktelenebb része a szakmának, de hirtelen nem tudok mást, ahova kell szépírni.


Esetleg lehetnél lektor, titkárnő például ügyvédi irodáknál, ahol többszáz oldalas hivatalos írásokba csak-csak becsúszik pár hiba.

2012. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg jelentkezz az index.hu-ra olvasószerkesztőnek. Ahhoz képest, hogy a legnagyobb magyar hírportál, minden cikk tele van mondattani hibákkal. Elég szégyen rájuk nézve.
2012. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az irodalom része is jól ment, van szókincsed, stílusod, v. azóta magyarból egy dipolomád, akkor lehetnél (segéd)szerkesztő, korrektor.

Végül mi lett belőled?


Hidd el, vannak olyanok, akiknek nagyon jó a helyesírásuk, mellette van szakmájuk/ diplomájuk, beszélnek más nyelveket is (helyesen)/ van számítógépes ismeretük, tudnak/ tanultak vakon gépelni.

2018. dec. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!