Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rokkantsági ellátásból van/leh...

Rokkantsági ellátásból van/lehet letiltás?

Figyelt kérdés
2012-től változott a törvény és aki eddig rokkantsági nyugdíjat kapott, az most rokkantsági ellátást fog kapni. Ez utóbbiból elvileg nem vonhatnak semmit (bírósági letiltást sem), de nem találtam erről a neten konkrét leírást. Tudna valaki segíteni?
2012. jan. 18. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bankszámládra megy,akkor arról leveheti a bank akár az egészet is.
2012. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem az enyém, hanem anyumé.

Bankszámlára megy, de nem bank von le, hanem bírósági letiltás alapján ( régi kölcsön ) vontak tavaly 6 hónapot. 6 x 24.000 Ft-ot. Idén is kellett volna még 6 hónapot vonni, de januárban nem vonták le. Ebből gondolom és hallottam is hogy ebből az ellátásból nem vonhatnak, csak konkrétan a törvényt nem találom :(

2012. jan. 19. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha tényleg úgy van, ahogy a kérdező mondja, akkor valószínűleg a végrehajtási törvényben van benne. Még nem láttam a 2012-es módosítását, tehát konkrétan nem tudok rá válaszolni, de amiről szól van, az az 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról.
2012. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm, utánakeresek így a neten. Ez az elnevezés, hogy "rokkantsági ellátás" ez 2012.01.01-től létezik, előtte rokkantsági nyugdíj volt, abból vontak.

Közben hívtam a Fővárosi Nyugdíjfolyósító Intézet Központját ( vidékiek vagyunk, itt helyben nem tudták megmondani ), azt mondták, megváltozott a név és elvileg ebből nem vonható le semmi ilyesmi.

2012. jan. 19. 13:50
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, már meg is találtam a segítségeddel:

[link]


Itt van benne a Mentes juttatásoknál, 74. par-nál.

Egy kis sárga kezecske emeli ki, gondolom ez jelenti azt hogy változás történt.

2012. jan. 19. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan a d) pont írja elő, nem a megváltozott e) pont, és igen, a rokkantsági járadék (mert ez a "rokkantnyugdíj" új neve) mentes a letiltástól. Abból nem vonhatnak.
2012. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm az infót, legalább ez gyorsan megvan, és nem kell sok időt töltenem az átolvasásával.
2012. jan. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!