Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol lenne érdemes eladni a...

Hol lenne érdemes eladni a felesleges könyveimet?

Figyelt kérdés
Van sok különböző, nagyon jó állapotú könyvem. Érdemes lenne elmennem antikváriumba vagy hogyan kellene eladnom őket?
2012. jan. 21. 00:36
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Igen antikváriumban. Én is adtam már el vannak helyek ahol nem vesznek minden nap érdeklődni kell hogy megy náluk.

Én számlát kaptam a vételről és vinni kellett az igazolványomat. De volt olyan hely is ahol nem kellett semmi de én se kaptam semmi papírt. Előbb nézz szét a környékeden.

Ja és sokra ne számíts pár szász forintot adnak egy könyvért már ha megveszik mert azért ők is válogatnak, mit tudnának eladni. Szóval nem vesznek meg mindent.

2012. jan. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pár száz forint? Nem olyan régi könyvekről lenne szó, van olyan amelyiket én 2-3 évvel 5000 Ft-ért vettem. Ráadásul alig nyúltam hozzá, inkább megtartom akkor minthogy néhány százasért odaadjam.
2012. jan. 21. 00:58
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos az antikváriumosnak is tovább kell adnia kell a haszon. Amikor én vittem akkor egy nagyobb lexikon méretű könyvért adtak majdnem egy ezrest. Ez van. Ha annyira nem kellenek nem tudnád egy könyvtárnak adni ők biztos örülnének, nincsenek nagyon eleresztve anyagilag.
2012. jan. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem a régi könyveket veszik meg pár száz forintért hanem az újabbakat is.Hiába vetted pár éve 5000 forintért,hiába nem használódott az antikvárium jó esetben egy könyvért max 500 forintot ad..

Én oda nem vinném be..De eladhatod a vaterán,tesz-veszen.Vagy ha megmondod milyen könyveid vannak,esetleg engem is érdekelne.(van pár könyv amit régóta keresek..)

2012. jan. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 yuda ***** válasza:
60%

Amit utolsó írt az helyén van.

Ha antikváriumba viszed, elkótyavetyéled szinte semmiért és még el is szomorít, mennyire nem értékelik. Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy nekik is el kell adni, hanem nagyot akar szakítani rajta.

Akkor jársz jól, ha magad értékesíted pl. a neten keresztül, de ez persze időigényesebb.

2012. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne add el! Jelenleg semmit nem lehet eladni, én is próbáltam pár dolgot, max. 100Ft-okért a vaterán.

Én sem akarnék ingyen odaadogatni dolgokat senkinek sem...

2012. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Az antikváriumban tényleg nem adnak érte szinte semmit sem. Utána pedig 10-20-szoros áron árulják.

Felénk van régiségvásár, ott mindig árulnak könyveket is.

Régieket és újakat is. Van amit pár száz forintért, van amit ezresekért.

2012. jan. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kelendőbbek egy vaterás próbát megérnek, de túl sok jóra ne számíts. Én felraktam nemrég vadiúj, még fóliában lévő könyveket kb. féláron, és nem sok ment el belőlük. Csak amit nagyon ismert szerző írt.
2012. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor megpróbálom magam eladni, ha pedig nem megy megtartom őket. Egyébként főleg biológia-kémia-történelem jellegű könyvek, de nem középiskolás, hanem azoknak szól akik magasabb szinten szeretnének velük foglalkozni.
2012. jan. 21. 10:24
 10/10 A kérdező kommentje:
És nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. jan. 21. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!