Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet bekerülni a...

Leo2006 kérdése:

Hogyan lehet bekerülni a Hyginett-be? Csak angol nyelvű oldaluk van, de szerintem ott csak vezetőnek van lehetőség jelentkezni. A termelésben szeretnék dolgozni!

Figyelt kérdés

2012. jan. 24. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Saját dolgozónak szinte lehetetlen, bérmunkásokat foglalkoztatnak, legalábbis öt éve még úgy volt.
2012. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Például: [link]

Felvételkor IQ-teszt van, ahol a 75%-át kibasszák.Utána személyes interview-k(2).Ott már nem nagyon, csak ha psychopata vagy.

1 hónapja vagyok itt. Amire számíthat, aki nagy nehezen bejut: kb. 130 nettó kezdő lé,3 műszakos folyamatos 6+2 műszak(tehát havi 2 nap túlóra alapból!),7 óra folyamatos meló zajban, de hatásos fülvédőt adnak. Kb. egy órát lehet szünetelni-cigizni-linkeskedni-szarni-húgyozni. Állandó elméleti tesztek újaknak-régieknek. Aki 4 éve ott van,az 180 nettót visz haza,plusz 13-havi(120 ezer),11.5 eFt Cafateria,2% Mnyp-hozzájárulás havonta.Operátori szinten ez van, úgy látom most, hogy feljebb lépni meggondolandó, akkor felülről baszogatnak, plusz nagyon komolyan bele kell,nyúlni a gépekbe, amik nagyon bonyolult mechanikus elven működnek, és ezek 70 éves konstrukciók. Magyar szinten kifejezetten jó cég. És most könnyebb bejutni, mert Gyöngyösön új gyárat alapítanak, és Csömörön is új üzem nyílik. Azért írtam ezeket le,mert nekem is jól jött volna ennyi infó 2 hónapja, amikor jelentkeztem. Itt tényleg dolgozni kell magyar szinten elfogadható pénzért.

2013. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves nozol!


Hozzászólásod nagy segítség számomra is, hiszen holnap megyek tesztírásra. Legalább van valami infóm a cégről, a lehetőségekről.

Egy régebbi hozzászólásban (másik kérdésre) azt írta valaki, hogy manapság cserélgetik a dolgozókat, akár milyen jól is dolgoznak, hogy ne keljen bért emelni. (Új seprű jól seper és olcsóbban) Mennyire állja meg a helyét ez az állítás, valóban ennyire könnyen teszik lapátra a dolgozókat?

Jól értelmeztem, plusz juttatásokat csak 4 év után adnak?

2013. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Na, hogy sikerült az állásinterjú? Arról nem tudok, hogy lapátra tennének régi dolgozókat. Ugyanis nem könnyű betanítani, elég összetett a dolog, hónapok kérdése. Hát elvileg 3 hónap után adnak Cafeteriát.
2013. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sikerült!

Néhány nap múlva kezdek.

Nem egyszerű menet. Kettő teszt írás (2 x 1 óra), kettő interjú (2 x 1 óra), fél napos részletes egészségügyi vizsgálatok.

A jelentkezők 70-75%-át kiszórják. (volt akit az egészségügyi vizsgálatoknál)

2013. nov. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5-ös hozzászóló vagyok

Mégsem sikerült nekem. Sajnos egészségügyi okokból nem tudom elvállalni a 3 műszakos munkát (munkákat). Cukorbeteg vagyok és a diabetológusom nem engedi. :-( Tulajdonképp megértem, de nem örülök neki.

Időközben alátámasztották véleményemet, azért hirdeti a P&G állandóan az állásokat, mert sok embert ők küldenek el, sokan pedig maguktól kilépnek. (kicsi a bér, nagyon sok a munka)

Hetente kettő felvételi procedúrát tartanak alkalmanként 4-10 emberrel, így nem kevés jelentkező fordul meg ennél a cégnél. Egyértelmű, amennyi ember bemegy új dolgozóként, ugyanannyian jönnek ki, szűnik meg a munkaviszonyuk.

Ez kb. 100 ember évente, be és ki. Nem kevés egy olyan cégtől, ahol csak közel háromszor ennyien dolgoznak.

2013. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére három hónap után kirúgtak. A Tampax-ba kerültem, ami a cégen belül is a lexarabb hely. Tehát a lényeg:komoly gépészeti elvárások 100 ezerért. Egy év után véglegesítés.13. havi pénz, 12 eFt cafeteria, Mnyp a bruttó fizuból. Sok stressz,fizikai és szellemi kiharácsolás maximalista amerikai módon. Aki kibír 3-4 évet, az megkapja a 180-at nettóban 180-190 órára. Szóval abszolút nem nyugis hely, a pénz úgy látszik nem minden, többen mondták, hogy 10 emberből 2 marad ott. Részben nem felelnek meg, részben nem vállalják ennyiért. Gondolhattam volna, miért van fenn állandóan a neten több oldalon a hirdetésük főleg gépbeállító és targoncás pozícióba. Akinek tényleg nincs más, és éhen akar halni, vagy szarban van, annak jó. Aki nem ebben a helyzetben van, keressen jobbat. Pl. most úgy néz ki összejön az Egis. Jóval több pénzért egyszerűbb, nyugisabb meló.
2013. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
És itt van ez a sokatmondó cikk is:"Sziasztok Kedves Fórumozók! Én egy ex Procter&Gamble-s dolgozó vagyok. Egy évet dolgoztam ennél a cégnél, de merem állítani, hogy életemben még egyszer nem lennék egy ekkora barom. A hátteremről annyit kell tudni, közgáz végzettség, angol felsőfok, 3 multicégnél dolgoztam előtte (már egyetem mellett elkezdtem: gyógyszeripar, informatika, reklámcég) Tényleg nem hawaii Magyarországon ma bejutni egy multihoz sem nulla hátszél nélkül, de büszke vagyok arra hogy sikerült. Természetesen mindenhol lent kezdtem. A procternél bruttó 220.000 Ft-ot adnak mindenkinek, teljesen mindegy milyen tapasztalatod van, de imádják a mumák, frissdiplomásokat, amit mostmár utólag tudom, hogy miért. A csapat egy óriási nulla, nagyrészt az én részlegemen nők voltak, de a lehető legrosszabbak, igazi óriási csirkeól, aki 15 éve ugyanabban a pozicióban ül, persze mindenbe beleokoskodik, bárha annyira nagy fej nem tudom hogy még miért tart itt??? A napi munkaidőt kb pisilés, evés, ivás nélkül lehet elképzelni, kemény 14-16 órás munkatempókkal, 2 monitor, tele alaptermék kódok, csörög a telefon, ordibál a főnök, rád ír a sok kontaktod....én gyártásban dolgoztam, nulla előre tervezhetőség, hétvégén készenlétben ha ne adj isten nem jól hajtják a nyomorék betétet....(kb úgy által a nagy semmihez is mint egy atomfegyver fejlesztés). Tele van idegbeteg, megsavanyodott, utálatos rosszindulatú emberekkel az egész cég. Ígérnek mindent, nagy juttatásokat, lecsúsztatást, túlórát...stb. Nos egy hónapban max 20 túlórát számolnak el, ami van akinek egy hét alatt megvan. Az irodában 40 fok, nem lehet ablakot nyitni, mivel leszedték a kilincset, mivel bejön a bogár??????????? Komolyan mondom én még ennyire sötét, elmebeteg embereket soha életemben nem láttam. Reggel 2 órás megbeszélések a semmiről, melyik korlát hogy nincs lefestve a targoncás milyen szögben állt be a raklaphoz, hova teszik át a kapcsolót, miért nem csomagolnak úgy az emberek ahogy kell......A professiontól kezdve, már a metrolopol magazin Pesten az egész internet tele van supply chain planner, logisztikus, gyártástervező, mérnök és egyéb hirdetésekkel, mivel már lasszóval kell fogni az első marhát aki betéved oda dolgozni. Ha valaki este hétkor fel mer állni, úgy néznek rá mint a....és kik??? a besavanyodott, magánélettől és emberi közösségi élettől teljesen mellőzött, szerencsétlen, idegbeteg vénlányok, kiéhezett hiénák, akiket mindenki utál! Én egy életre megfogadtam, hogy amerikai multicéghez soha az életben nem megyek! ezeknél nem emberek, hanem állatok dolgoznak. A gyártásban egy nyugdíjas öreg néninek az ér pattant el a lábában, annyit dolgoztatták és túlóráztatták minimálbérért. Reggel kb 2 órát utaztak egy utolsó kis faluból este ugyanennyit vissza + 12-13 óra kemény állómunka hangos gépek mellett!!!! Kérem szépen ez az a nagy cég, aki Magyarország stratégiai partnere és van képe reklámozni magát, mint valami álom munkahely!!! A jelenlegi munkahelyemen megbecsülik az embereket, elvétve fordul elő túlóra és nem ennyire fogyatékos társaság mellett kell dolgozni. Persze aki váltott, azt utána minden semmirekellőnek lehordják a volt kollégák, hogy hogy meg fogja bánni (kérdezem én mit, mert ettől szó szerint BÁRMI JOBB, akár pénztárosnak lenni a TESCOBAN!), természetesen mind ezt azok mondják, akik életükben más helyen meg sem fordultak, vagy barátaik sincsenek, akik egy kicsit is felvilágosítanák őket más helyekről. Azért multi és multi között óriási különbségek vannak. De úgy gondolom, hogy az állandó álláshirdetések (amik akár 1 évig is folyamatosan fentvannak) mindent elárulnak. Épeszű ember ne menjen oda. Ettől még a big4 is különb, mert legalább utána nagy vezetőnek elmehetsz valahova és ott értelmes munkát folytatna, de ez a cég, tényleg ha nagyon akarnék se tudnék jót mondani!!!"
2013. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt a cukorbetegséged csak súlyosbodott volna, úgyhogy semmit nem vesztettél, az egészség az első!

Szerencsére három hónap után kirúgtak. A Tampax-ba kerültem, ami a cégen belül is a lexarabb hely. Tehát a lényeg:komoly gépészeti elvárások 100 ezerért. Egy év után véglegesítés.13. havi pénz, 12 eFt cafeteria, Mnyp a bruttó fizuból. Sok stressz,fizikai és szellemi kiharácsolás maximalista amerikai módon. Aki kibír 3-4 évet, az megkapja a 180-at nettóban 180-190 órára. Szóval abszolút nem nyugis hely, a pénz úgy látszik nem minden, többen mondták, hogy 10 emberből 2 marad ott. Részben nem felelnek meg, részben nem vállalják ennyiért. Gondolhattam volna, miért van fenn állandóan a neten több oldalon a hirdetésük főleg gépbeállító és targoncás pozícióba. Akinek tényleg nincs más, és éhen akar halni, vagy szarban van, annak jó. Aki nem ebben a helyzetben van, keressen jobbat.

2013. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szép napot! Én jelenleg is ennél a cégnél dolgozom. Teljesen egyetértek az ex dolgozó hosszú gondolatmenetével. Sokan azt hiszik kivülállók,hogy hú micsoda cég,meg ilyesmi. A valóság az nagyon más.....Kezdeném azzal,hogy ennyi semmitmondó,léhűtő irodai alkalmazott,akik magukat istennek képzelik sehol máshol nincs. Reggel 8-ra beesnek,majd fellöknek a büfében,mert szegények már annyit dolgoztak,hogy ők aztán megérdemlik a kaját....Az nem zavarja őket,hogy szerencsétlen sori alkalmazott,aki már esetleg hajnal 3-kor felkelt,szeretne enni egy szendvicset. Gusztustalanok. Tanult okostojások,akik az alapvető illemmel sincsennek tisztában. Tudjátok,ha az ember köszön,azt illik viszonozni. Ezek nem....Tisztelet a kivételnek. Mert van persze köztük normális is,de azt idővel ki is közösitik maguk közül. Mert ugye milyen gáz már,ha egy irodai alkalmazott szóba mer állni egy proli munkással.Fujj...Na ilyen emberek dolgoznak itt,és ezek vannak megbecsülve. A dolgozó emberek,akik termelnek azok sz.r trógerok.Csak azt felejtik el,hogy ezek a sz.r trógerok termelik a pénzt a gyárnak,nem ők. Bekerülni csak azok szoktak jó poziciókba,akik valakiknek a valakijei. Mert itt igy működnek a dolgok. Sógor,rokon,haver,unakatesó,öcskös,bátyus,stb. Egymásnak adogatják a poziciókat,persze szakirányú végzettsége egyiknak sincs hozzá...Az nem baj. Nagyon szép diagrammokat tud késziteni,szépen ki tud kozmetikázni mindent. Na abból istent csinálnak.Meg a besúgó talpnyalókból.Na abból aztán van bőven. Egy szó mint száz,senkinek nem ajánlom mint munkahely.Itt nem becsülnek meg,kihajtják a beledet,és nem köszönik meg. Az állandó fenyegetés az megy nekik. Igy fegyelmit kapsz,meg úgy fegyelmit kapsz. Aztán 2 évig nuku fizu emelés. Aztán nagy kegyesen kapsz 20-30 ft-ot. Gyönyörű....Olyan szabályokat követelnek,hogyha azt mind betartanánk,megállna az egész gyár. Összegezve:egy nulla cég,abszolút hozzá nem értő vezetőséggel, nagyon komoly szervezési bajokkal. Viszont a soron dolgozó kollégák nagyon ügyesek,nekik minden tiszteletem. Ők megérdemlik az elismerést. Tisztelettel:egy targoncás kolléga.
2014. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!