Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan építsem fel a jövőmet...

Hogyan építsem fel a jövőmet hogy Ausztriában tudjak élni? Még van egy kis időm, de szeretnék mindent tudatosan, célratörően csinálni.

Figyelt kérdés

Szeretnék tippeket kérni olyanoktól akik kint élnek már Ausztriában (vagy Németországban)!

Jelenleg még itt lakom Budapesten, de nekem nagyon nem tetszik Mo, meg a jövőképe, meg úgy amblokk az egész, ezért az egyetem elvégzése után szeretnék kiköltözni a szomszédba. Elkezdtem németül tanulni, tanár is jár hozzám. Nyelvvizsgát egy dolog hogy itthon leteszem de kint is elfogadják? Ha végzem az egyetemen és mivel már europassos diplomát kapok, azt az eu-n (így Ausztrián) belül is elfogadják? Mi kell ahhoz hogy valaki kiköltözzön? Hogy építsem fel a dolgokat, hogy zökkenőmentesen alakuljon minden? Sajnos annyi dolgot olvasgattam már, hogy össze-vissza áll minden a fejemben. Szívesem fogadom azok ötleteit akik már leléptek itthonról! :)


22/L


2012. jan. 31. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha karriert akarsz külföldön, akkor ne a nyelvvizsga szintre tanulj. Ha nem a diplomához kell, akkor teljesen felesleges megszerezned egy német nyelvvizsgát, külföldön nem foglalkoznak ezzel: úgy ahogy Mo-n sem kérnek magyar nyelvvizsgát!
2012. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor külföldön éri meg nyelvvizsgázni? Egyáltalán ott lehet, amíg még nem élek kint?
2012. jan. 31. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
A kutyát nem fogja érdekelni, hogy van-e nyelvvizsgád. Tudj beszélni németül, és kész.
2012. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia, bocsi hogy nem tudok válaszolni kb semmire sem, de nekem is ez lenne a tervem... arra tudnál nekem válaszolni hogy honnan tudod hogy a diplomád europass-os?
2012. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az addig oké, hogy tudjak németül, de nem csak mosogatni szeretnék 50 éven keresztül!!!


hát, hallottam a többiektől, hogy ezek már europassos diplomák és hogy az egész euban el kéne fogadni... de sztem nem fogadják. azért érdeklődöm itt hogy mit kéne csinálnom.

2012. jan. 31. 17:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Mosogatáshoz konkrétan nem kell német nyelvtudás. Értsd már meg, sehol nem fognak nyelvvizsgát kérni tőled, hanem német nyelven fognak hozzád szólni amint beléptél az utcáról...Hiába van neked akármilyen papírod ha nem tudsz megszólalni.
2012. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem érted, de akkor másképp fogalmazok. Soha senki nem fogja megnézni Ausztriában a nyelvvizsga bizonyítványodat. Lehet akármilyen nyelvvizsgád, ha nem beszélsz rendesen németül, mosogatni sem fogsz kelleni. Egy 3 perces beszélgetésből le lehet szűrni, hogy mennyire érted a nyelvet. Megfordítva: ha jól beszélsz németül, akkor szóba állnak veled. Ha van papírod, ha nincs.
2012. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád lesz, mihez értesz? Ez a nem mind1. Ha orvos /mérnök vagy, beszélsz németül, talán még angolul is tárt karokkal várnak.
2012. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Agrármérnök és területfejlesztési mérnök lesz a végzettségem 1 év múlva. Egyszerre két szakot csinálok. Hát nem tudom mire megyek vele :( ezért gondoltam hogy valami mást tanulnék... de glom azt már kint kell megtennem, ha valamire is vinni akarom.
2012. febr. 1. 23:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, csak jónak kell lenni a szakmában és jól kell beszélni a nyelvet. Mondjuk a gépész, villamos mérnököket jobban szeretik.
2012. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!