Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkával havi szinten...

Diákmunkával havi szinten mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
Ha nem csak délután vagy hétvégén csinálom, hanem rendes munkaidőben (magántanuló vagyok), körülbelül mennyit lehet keresni? Hogy adózik? Jogilag milyen különbségek vannak a diákmunka és a rendes munka között (pl. felmondás, ilyesmik)? (Remélem érthetően írtam a kérdést...)
2012. febr. 7. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 60-300 ezret kereshetsz vele. Ugyanolyan, mint a rendes munka, ha szalag mellé mész betanított munkára, akkor minimálbért kapsz, ha van valami nagyon keresett tudásod, akkor sokat fizetnek.

Ugyanúgy adózik, mint a rendes munka, csak nem fizetsz belőle tb-t meg nyugdíjjárulékot.

Diákmunkásként egy diákszövetkezettel - kvázi munkaerőkölcsönző - állsz szerződésben, és ők szerződnek le a munkáltatóddal. Emellett képviselik az érdekeid.

A munkában az a különbség, hogy bárki indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhat, végkielégítés nincs, de kötelezően letöltendő felmondási idő sincs.

2012. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. Még egy kérdés: ha diákmunka mellett teherbe esek, mi történik? Azonnal felmondanak nekem, ha megtudják?
2012. febr. 12. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!