Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora havi jövedelemmel...

Mekkora havi jövedelemmel tartozik 2012-ben egy család a középosztályhoz?

Figyelt kérdés
Mekkora havi jövedelemmel tartozik egy család( felső- alsó határ)a középosztályhoz?
2012. febr. 8. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hányan vannak.

Ha abból indulunk ki, hogy középosztály az, aki megengedhet egy bejárónőt, fejenként egy kocsit, évi két nyaralást, akkora lakást, hogy mindenkinek saját szobája legyen, akkor körülbelül fejenként 250-500 ezer nettó jövedelemmel érhető ez el. Tehát ha valaki egyedül él és fél millát keres, az középosztálybeli szinten él, de pl. mi öten vagyunk a családban és apukám 500 ezret keres, nos meg sem közelítjük ezt az életszínvonalat. Ő egyébként 10 éve is 500 ezret keresett, akkor még ezzel az alsó középosztályba tartoztunk.

Egy négytagú családnak kb. havi 1 millió jövedelem kell, hogy a hagyományosan vett középosztályba tartozzon.

Viszont ma Magyarországon annyira rossz a helyzet, hogy például elvileg mi még mindig középosztálybelinek számítunk, holott már sokszor az autót nem tudjuk megtankolni, és visszatartanak az anyagiak egy kétórás vonatúttól.

2012. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, barátainkkal beszélgettünk erről, és a többség is hasonlóan érvelt:

Ma Magyarországon havi (alsó határon)kb. netto 300.000 Ft/fő az az összeg, amelyet szoroznánk a családtagok számával.

(A havi kiadásaikat természetesen nem terheli jobb esetben a lakás-, autóhitel.)

2012. febr. 8. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én szüleim KETTEN közel összesen 200 körül keresnek, 2 gyerekkel, van egy szép kétszintes családi házunk, két autóval és viszonylag jól elboldogulunk, tehát nem azt mondom, hogy élünk mint hal a vízben, de el tudjuk magunkat tartani! Persze néha sokat is kell nélkülözni! Nyaralás persze nem minden évben van!


Szerintem, aki fél millió körül keres az már jónak számít a középosztályban! Az egyik hozzászóló írta, hogy édesapja 500 ezret keres havonta és abból nem telik még tankolásra sem! Akkor elég rosszul gazdálkodtok a pénzzel, azt kell, hogy mondjam! Mi ebből a 200 ezres fizuból tankoljuk az autót + rezsit + taníttatás (főiskola)!


F/21

2012. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szüleim keresete + a családi pótlék nagyjából 300 ezer forint havonta. Ebből tudjuk fizetni a rezsit, jut kajára, fizetjük a hiteleket, tankoljuk 2 autónkat (egyik 13 a másik 6 éves) és minden évben jut beiskolázásra, nyaralásra is. Ruházkodásra sincs gondunk. Ha kicsit több a rezsi a megszokottnál akkor sem esünk pánikba hogy miből fizetjük ki. Egyébként a tandíjamat is kitudják izzadni a szüleim és persze bátyámnak is vannak költségei az egyetemen (könyvek, jegyzetek stb.) de neki nem kell tandíjat fizetnie szerencsére. Néha kap ösztöndíjat vagy tud dolgozni és abból él abban a hónapban, szóval havi átlagban néhány ezret azon is tudunk spórolni. Egy bő tíz éves lakásban élünk, Szeged egyik jó kerületében. Igazából a helyzetünk lehetne sokkal rosszabb de sokkal jobb is. Én azt mondom hogy mi a havi 300 ezerből(ha a hiteleket levonjuk akkor 265 ezerből) 5-en úgy elég jól élünk. Szerintem ha egy család havi bevétele 500 ezer forint, akkor az a család már gazdag és nem középosztálybeli. Szerintem mi a sima középosztályhoz tartozunk, se nem felső se nem alsó középosztálybeliek nem vagyunk :D
2013. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!