Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország vagy külföld?

Magyarország vagy külföld?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, csak egy egyszerű közvéleménykutatást szeretnék csinálni. Kortól, nemtől, foglalkozástól függetlenül. Ha minden adott lenne, ahhoz, hogy külföldre menjetek, akkor mennétek e hátralévő életetekre vagy inkább maradnátok itthon? Ill. ha már voltatok kint, de hazajöttetek, nem bántátok e meg? Nincs helyes vagy rossz válasz. Csak a véleményekre vagyok kíváncsi. Aki ráérősebb attól indoklást is várok :)

28/f


2012. jan. 20. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Én külföldön dolgozom már 3. éve, mint programozó, és bár otthon sem kerestem rosszul, itt klasszisokkal jobban élek. Idekinn nagyobb megbecsülésem és nyugodtabb életem van az othhonihoz képest. Ha nagy változás nem következik be az életemben, akkor a következő 5 évben biztosan nem megyek haza, de lehet hogy még utána sem.
2012. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Külföld. Nővéremék már kint élnek, mi is megyünk utánuk. Jóval jobban élnek. A kezdő fizetés annyi, mint itthon egy bejáratott állásnak, illetve a kaja, benzin harmadannyiba kerül.
2012. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem minden adott, de így is rövidesen megyek. Sajnos nincs félévenként 800 ezrem a másoddiplomám tandíjára. Más országokban meg nem csak hogy ingyen tanulhatok, de még ösztöndíjra is van esélyem. Azt hiszem, ez nem kérdés.
2012. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ugyan már, nem kell ez a földhözragadtság, egy ház itthon, egy meg a Dél-Franciaországban a tengerpart közelében, ez ennyire egyszerű.
2012. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 zoli79 válasza:
70%
Szerintem külföld.Én is mennék ha tudnék valami biztosat!Ha valahol megadnák a létbiztonságot biztos munkahelyet senki nem tudna visszatartani.
2012. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én Magyarosrszágon élek, de külföldön van bejegyezve a vállalkozásom.Igyekszem a lehető legtöbb magyart kint foglalkoztani. Vendéglátásból élek, külföldön hajlandóak a minőségi szolgáltatásokat megfizetni, itthon alig-alig. Nincs jobb a magyar munkaerőnél,ezért is alkalmazom őket egyre több környező országban.
2012. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
ha több száz millióm vagy milliárdom lenne nem mennék külföldre semmiképp. de amúgy meg kifogok és cska akkor jövök haza ha befutottam :-)
2012. jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Külföld, sajnos ebben az országban csak megdögölni érdemes...
2012. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szep! :) Eddig 8 valaszbol 8 kulfold mellett! Ennyire szar a helyzet, vagy nem veletlen viszket mar megint a fenekem :) Koszonom az eddigi valaszokat es tovabbra is varok ujakat, ha valaki benez. Rolam annyit, hogy Angliaban voltam 2 evet, ahol szakacskent vegeztem Oxfordban. Hazajottem egy no miatt de egyre jobban erzem, hogy menni kene megint, mert igaz, hogy most "jol fizeto" allasom van itthon, de megfulladok!

Most mar johetnek ervek is (bar minek, hiszen eleg egyontetuek az eddigi valaszok) es beszelgethetnenk is :)

2012. jan. 21. 02:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Énis szakácsnak tanulok, most fogok végezni de fingom nicns hogy kezdjek neki. Van lehetőség külföldön de még a nyelvet nem tudom, addig valahova menni kéne csak nem tudom hova.
2012. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!