Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimehetek szakácsnak Svájcba?

Kimehetek szakácsnak Svájcba?

Figyelt kérdés
most végeztem el a sulit,20 éves vagyok,középfokú német és felsőfokú angol nyelvvizsgám van és tényleg tudok németül nem csak papírom van róla,ha kimegyek akkor ott kb milyen kezdő fizetésre számíthatok?

2012. febr. 13. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

ha találsz munkát akkor nyilván, biztos jobban keresnél mint itt, viszont szrem tapasztalat nélkül nehéz lesz kint találni, max mosogatónak, bár kezdetnek lehet az is jobb mintha itt elkezdenél vmi rossz étterembe segédszakácskodni.


ismerek olyat aki mosogatóból lett mindenféle végzetsség nélkül szakács, igaz ő amerikában.

2012. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek! Nem mondanám annyira biztosnak, hogy szakácsként ha kimegy jobban keres, mint itthon. Ismerek pár komoly szakácsot akik itthon nagyon is jól keresnek az átlaghoz képest, annyi hogy jó helyet kell kifogni és érteni a főzéshez. Kezdőként sehol nem fognak nagyon megfizetni, annyi hogy ott kint magasabb a minimálbér, de reálértékben lehet, hogy pár ezer forinttal keresnél jobban.
2012. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha megy a nyelv, szerintem kimehetsz :-)

mindig látok szakács hírdetéseket a kinti portálokon!!


viszont, lehet kéne tapasztalat még otthonról .......

a fizu kantontól is és mástól is függ, de kb. bruttó 4500 körül van.. ebből adód kb. 1000 lenne, lakás+kaja együtt szintén, tehát ha levonsz 2000-t, a többi "megtakarítható"... Gyere ki :-)

2012. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vok, 2.-nak, persze én is ismerek olyat itt is aki 7-800 ezret keres, és gondolom vannak ennél jobban keresők is, de arra elég kevés esély van hogy olyan szintre eljusson. viszont kint egy átlag szakács is többet keres mint itt.


amúgy én is szakácsnak tanulok vidéken, de sztem örülni fogok ha kezdésnek egy pizzériába felvesznek, vagy vmi eldugottabb étterembe, persze ebbe a szakmába legalább van hova feljebb. Haverom is pizzériába kezdett 2 éve, mostmár Bécsben egy nagyobb étterembe szakács, egész jól keres.

2012. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hogyne mehetnél ki szakácsnak én is svájcban dolgozom a minimálbér ott kezdődik h brutto 3200 Fr. szamolj h mennyi. még nemetbol is oda akarknak menni az emberek. én kapok szállást, kétszer kaját, s ugy marad a kezemben 2200 Fr. mivel kaját kapsz az étteremben igy meguszod a hatalmas élelmiszerárat. ha tudsz inkább várj egy svájci munkára mert dupla annyit kresel egy kisegitőként mint szakácsként németbe!
2013. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!