Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában, vagy Németországb...

Ausztriában, vagy Németországban éri meg jobban dolgozni?

Figyelt kérdés
Mivel németül beszélek, a két ország valamelyikébe készülök dolgozni menni, pénzkeresés céljából. (Bár Ausztriában eléggé érdekesen beszélnek németül.) Melyik országban jobbak a fizetések, és melyikben olcsóbb az élet? Elsősorban azok válaszát várom, akik már dolgoztak, vagy dolgoznak a két ország valamelyikében.
2012. febr. 20. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Londonban, Bécsben és Berlinben éltem és dolgoztam. London a megélhetés nagyon drága, és bár jól kerestem, nem szerettem, ezért ott nem szívesen élnék.

Berlin és Bécs kellemes, élhető. Berlinben az élet "relatíve" olcsó volt, Bécs pedig a közelsége miatt jött be nagyon.

Én - tapasztalataim alapján - német nyelvterületre mennék.

2012. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam Bécsben és Londonban is, nekem London jobban tetszett, a megélhetés drágább, de nagyon jól kerestem és keresek is, így bőven megélek. Bécsben egyedül azt tetszett, hogy akár 1 napra is hazaugorhattam.
2012. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!