Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi vagy ki az oka annak, hogy...

Mi vagy ki az oka annak, hogy 50 éves kor felett nem akarnak alkalmazni, csak szerződéses munkát kapok. Még 10 évem van a nyugdíjig. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jobban teljesítek , mint a fiatalabbak. Soha sem hiányzok, mégis kinevetnek, ha azt kérem, hogy alkalmazzanak, miközben a kezdőket felveszik.
2012. febr. 25. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Ez diszkrimináció.Keresd azokat az egyesületeket, egyéb intézményeket, ahol az ilyen fajta negatív diszkriminációval foglalkoznak és jelentsd az esetet.

A nyomorék, sznob munkáltatók hibája, akik ugyebár már jó dolgukban azt sem tudják, mit akarjanak!Legyen támogatható, pályakezdő gyakorlattal, diplomával, de ne legyen túlképzett, ne legyen kövér, ne legyen gyenge,egyszóval legyen tökéletes külsejű, elégedjen meg maximum minimálbérrel de azért írjon az önéletrajzba fizetési megjelölést,25 évnél ne legyen idősebb, de előny, ha rokkantnyugdíjas mert akkor támogatható.Ja és persze ne legyen gyereke.Soroljam még?Elmehetnek ezek a jó k-ába!

Szerintem ez is egy hungarikum.Állítólag külföldön megbecsülik a tapasztalatot , az számít, nem pedig az, hogy hány éves az illető és milyen a családi állapota.

2012. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy nem látnak már bennem fantáziát. Az alkalmazottakat munkaidőben nyelv- és szakmai tanfolyamokra küldik. Nekem viszont a drága tanfolyamokat saját pénzből kell kifizetnem, hogy lépést tartsak a szakmával. A jószándékú törvények sem segítenek, amelyek védik az idősebb dolgozókat. Félnek, hogy védett korba kerülök és nem tudnak megszabadulni tőlem.

Hogy miért nem jelentem fel őket. Örülök, hogy van munkám.

2012. febr. 25. 17:52
 3/3 anonim válasza:

Sajnos ez mai szemlélet. Nem kellünk sehova. Egy évem kellene még a negy év szolgálati időhöz és kirugtak.Még támadni sem tudtam mert átszervezés volt az indok. Hiába dolgoztam évek óta ugyanazon a területen meg volt miden papirom de nem kellettem. Most meg 58 évesen elmentem közmunkára, képzeld el hogy kihasználnak azért a kétszázforintos órabérért. Szemtelenek mindent akarnak.

De ugy döntötten már nem is próbálkozok egy életet ledolgoztam és ki vagyok rekesztve, adóztam nekik elég becsületesen és most ezzel a negyvehétezerrel verik a mellüket.De ha ott hagyom akkor meg semmit nem kapok. Hát ez lett nekünk.Kilencven napos álláskeresét adtak hát ez mire elég azt sem a fizetéshez igazitják hanem a minimálbérhez és alamizsna pénzt adnak. Eddig az én adómból éltek, de munkát azt adni nem tudnak.

Ugyhogy ez van semmi jóra nem számithatunk.

2012. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!