Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakmát választanád?

Melyik szakmát választanád?

Figyelt kérdés

Amelyikre nagy a kereslet mostanság, de pont emiatt a pályázókkal is dunát lehet rekeszteni, azaz sok a vetélytárs. Vagy egy olyat, ami ritkább, emiatt nehezebb megtalálni a megfelelőt, viszont kevesebb a jelentkező, és ha igazán jó vagyok benne, akkor nagyobb az esélyem, hogy engem fognak választani. (Viszont, ha netán megszűnne az állás, akkor megint ott tartanék, hogy nehéz újat találni.)


Mindkettőnek van tehát előnye is, meg hátránya, nem tudom, melyiket lenne érdemes választani. Annyit még hozzátennék, hogy a második (ritkább szakma) sokkal jobban fekszik nekem, azt tudnám lelkesedéssel csinálni, míg az elsőt csak kötelességtudatból tanulnám, ha mégis arra esne a választás.


2012. febr. 26. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt amelyiket elszántsággal és precizitással végezni.


Nagyon sokat dob az ember szürke hétköznapján az hogyha élvezi amit csinál, mint ha úgy kel fel hogy megint be kell mennem ebbe a hideg sz@rba.

2012. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkoztam, aztán a másodikat választottam. Most olyan szakmám van, amivel összesen 2 helyen tudok dolgozni az országban, szóval elég rendesen megfizetik és mindennap úgy megyek dolgozni, hogy szükség van rám.

DE azon gondolkodj el, hogy ha te is csak ilyen kevés helyen tudsz dolgozni, akkor ez hogyan fogja befolyásolni a párkapcsolatodat. Mert ha ott a közelben nem találsz valakit, akkor nem sok esélyed van, arra, hogy találj, mert te nem tudsz semerre költözni. Ha csak fel nem adod a szakmád miatta.

2012. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én javaslom a "Tisztességes politikus" karriert. Abból manapság abszolút hiány van, de jól lehet vele keresni és ha jól csinálod, az emberek szeretni fognak.
2012. febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem lenne rossz ötlet, csak attól tartok (bár nem látok be a kulisszák mögé), hogy egy tisztességes embert hamar kivetne magából az a közeg.
2012. febr. 28. 15:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Szakma? Te tudod... abból nehéz lesz megélni.


Elmesélek valamit: gimi után kiszenvedtem magamból egy közgáz diplomát, pedig gyomrom nem volt a tanultakhoz és közben dolgoztam a tandíjért.


Aztán egy szállodában gyakornokból recis, értékesítő helyettes majd vezető értékesítő lettem 2 év alatt.


Tovább mentem a MOL-hoz nemzetközi földgáz értékesítésre, de 1,5 év alatt kiégtem a dologból.


Kimentem svájcba egy idegenforgalmi céghez nemzetközi értékesítés/marketing vezetőnek, majd onnan vissza magyarországra ingatlanokkal foglalkozni.


Most ismét svájcban vagyok és magyar horribilis értékű ingatlanokat adok el svájci/német befektetőknek, vállalkozóknak.


Legyen egy diplomád, ami a "jogsid a szélhámoskodásra" és kezd el nézni a lehetőségeket. Kb mint a Nintendós Márióban, amikor fel-le mozgó kockákra ugrálsz.


A szakmatanulást válaszd akkor, ha dolgozni akarsz és nem pénzt keresni. Nekem régi vágyam, hogy kitanuljam a szakácskodást de ebből megélni nehéz lenne.

2012. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A szakmát úgy értettem, hogy beleértve az orvostól a jogászig minden. Ha diploma van a kezemben, az tényleg sokat számít? Ha bölcsészdiploma, akkor is? Mert annyi olyat hallani, hogy a bölcsészek nem tudnak sehol elhelyezkedni, és mehetnek a mekibe krumplit sütni. Igazából nem "élvezkedni" akarok az egyetemen :), csak azért lenne fontos, hogy szeressem, amit tanulok, mert úgy sokkal könnyebben és gyorsabban haladnék, és ha mégis megakadok vagy felmerülnek nehézségek, akkor nagyobb lelkierővel tudok küzdeni a célomért. Minden elismerésem, hogy eljutottál oda, ahol most tartasz!! De sajnos azt hiszem, én nem vagyok annyira ambiciózus.
2012. febr. 29. 01:36
 7/9 anonim ***** válasza:

A diploma nem ad sem magabiztosságot, sem tehetséget, sem rátermettséget. A diploma az csak egy papír, amivel vagy jobbak az esélyeid, vagy nem. Nyilván orvos vagy ügyvéd nem leszel diploma nélkül, de nem minden munkakörköz kötelező.


Ha vág az eszed, kitartó vagy, észreveszed és kihasználod a lehetőségeket, akkor diploma nélkül is nagyon sokat elérhetsz. Szóval nincs az sehol kőbe vésve, hogy diploma kell. Itthon eléggé papírorientált a munkapiac, külföldön a tudás számít, nem a papír.

Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg (Facebook), Lawrence Ellison (Oracle), Michael Dell : nem fejezték be az egyetemet, mégis iszonyatosan sikeresek és gazdagok lettek.

Persze... ehhez nem árt, ha zsidó vagy, mint ahogy a felsorolt emberekből három... :D

2012. febr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén, azt sem tudom hogy egy bölcsész mit csinál. Okoskodik? Könyvtárba megy? Valaki megmondhatná.


Ami a lényeg:

- beszélj angolul (egész világ) németül (európa élhetőbb fele)

- végezz el valami hangzatos nevű képzést

- közben kóstolj bele annyi szakmába/tevékenységbe amennyibe tudsz akár 3-4 hónapos munkaviszonyokkal.

- végül tapasztaltan, hangzatos diplomával menekülj ebből az országból.


A többi magától jön, csak bízz magadban és ne add fel. És ahogy tudsz, ülj autóba/vonatra és nyomás innen.

2012. febr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 16:17


Nem gondolod, hogy az ilyen leírások miatt (propaganda) van az a jelenség, hogy ma minden harmadik embernek közgazdász diplomája van?

2012. febr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!