Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalás Afrikában?

Munkavállalás Afrikában?

Figyelt kérdés

23 éves frissen diplomázott tanár vagyok. Itthon a jelenlegi helyzetben nem tudok elhelyezkedni. (gondolom ennek okát nem kell bővebben magyaráznom).

Egy kenyai ismerősöm vetette fel, hogy utazzak oda és dolgozzak ott. Szerinte szívesen látják a tanárokat, ugyanis ott hiány van belőle.

Mivel mindig is nagyon szerettem Afrikát és már voltam is kint különféle önkéntesmunka kereteiben, erősen gondolkozom azon, hogy megpróbáljak ott elhelyezkedni.

Ti mit gondoltok erről? A helyemben mit csinálnátok? Ismertek e ilyen vagy hasonló helyzetben lévő embereket?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 5. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
menjél csak. még kevesebb bér mint itthon, magas bűnözés, hiányos infrastruktúra. Fehér emberként amúgy is csak pénzes nyugatiként tekintenének rád.
2012. márc. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A bér kevesebb, de az ottani árak szempontjából jól meglehet élni a tanári keresetből.

A "pénzes fehérként tekintenek rád"-dal annyiból nem értek egyet, hogy a kint eltöltött hónapok alatt ezt nem tapasztaltam.

2012. márc. 5. 21:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagy nő vagy?
2012. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2012. márc. 5. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért attól függ melyik ország - valami nagyon 3. világba tuti nem költöznék...
2012. márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
egy próbát mindenképp megér, ha másra nem kalandra mindenképp jó. ha itthon úgysincs munkád és más se ami ideköt, akkor miért ne mennél. Kenya afrikai viszonylatban még a jobb helyzetű országokhoz tartozik.
2012. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"menjél csak. még kevesebb bér mint itthon, "


Szerintem Kenyában jóval magasabbak a bérek.

2012. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6000 $ / év az átlagos bachelor diplomás bér. Az nem több, mint itthon.
2012. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utánajártam, és körülbelül ugyanannyi a bér, mint itthon, viszont ott várják a tanárokat. Úgyhogy azt gondolom, egy próbát megér. Meg fogom próbálni mindenképpen :)
2012. márc. 6. 14:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Nőként érdemes átolvasnod ezeket a cikkeket:


[link]

[link]

[link]

[link]


Nem tudom, hogy ezekben benne van-e az eset, amikor misszionárius nőket erőszakolt meg 10-15 néger hapsi.


Én férfiként sem mernék kimenni Afrikába.

2012. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!