Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki valami infót a Budapest...

Lajos1614 kérdése:

Valaki valami infót a Budapesti Cod Hungary kft által szervezett külföldi munkákról?

Figyelt kérdés
Fizetés,szállás, megbízhatóság stb.... ha valaki már volt kint a cég által akkor tapasztalatot (jót , rosszat egyaránt)
2012. márc. 7. 16:26
1 2
 1/15 qwaqwa válasza:

Hali ,sajnos jót nem tudok írni a cégről dolgoztam már több helyen Németországban így nem véletlenül nem ajánlom senkinek.


A szállás valami ocsmány a munkarend beosztása egyik héten hol nappalos vagy másik héten éjszakás,igazából be sem tud állni a szervezet egy műszakra.

Továbbá a fizetés órabérben számolnak el ami attól függ mit bír megcsinálni az ember ,a kezdőfizetés 4,5 euró/óra.

De ez a Cod Kft egy elég jól ismert cég régebben Sydax néven futott szerintem nagyon nem is kell bemutatni őket sok ember előtt.Ja és még ami megfejeli az egészet egy kis köpcös cigány a szalagvezető.

2012. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 qwaqwa válasza:

Ja igen NEM FIZETTEK KI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


30 napon belül mondtam fel és a munkabéremet nem kaptam meg,

közel egy hónapom be lett dolgozva !!!!!

2012. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Sziasztok!Január végén indultunk Németországba,pontosabban Saarbrückenbe.A szállás azonos az előttem szólóval,lepusztult,és kb ,jó 4-km-re a gyártól.Sokszor többet gyalogoltunk,mint dolgoztunk.Volt mikor 3,illetve 17-órát dolgoztunk.Túlóra díjazás 8-letöltött óra után nincs ugyan úgy 5/euró.Fizetés 10-e helyett 22-volt.Már szinte lázadás volt,hogy nincs élelmünk.Mikor jeleztük ezt a kis köpcös szallagvezetőnek,közölte,hogy nem tud adni előleget,sok az új dolgozó szét osztotta azok közt.Különben is ne szokjunk hozzá,hogy kérünk. Jelzem akkor már a fizetés is esedékes lett volna.Aki szeretne menni lebeszélem róla,mert ott derül ki igazán menyire összetartó a magyar ember,önző,és nem segítőkész.Egyébként is milyen élelmiszer gyár az olyan ahol nem kérnek orvosi igazolást arról,hogy nem fertőző beteg az ember,és még tüdőszürő papírt sem kell.A B.Pesti irodában azt igérték havonta vagy 6-hetente haza lehet járni.Mint megtudtuk kb 3-5-havonta érdemes egyébként a haza utazás oda-vissza kb 220-euró,a fizetés meg kb 700-800 euró,és még járulékra,és lakbérre fognak 80-at.Ja és ha valaki itthol van 10-napig az kiesett időszakra nem jár szabadság,és azt ki sem fizetik.Szószerint ha valaki nem nyalizik a szallagvezetőnek az nem is kap órát.Én közel három hónapig dolgoztam kint de még ha száraz kenyérhajat eszek sem megyek többet ilyen helyre.
2012. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Légyszí válaszoljatok, valós amit írtatok?

Azért kérdezem mert épp most készülök kimenni, mivel elég szar anyagi körülmények között vagyok, mit értesz azon, hogy lepusztult a szálló? Pontosan mi volt vagy nem volt benne?

Legálisan vagy illegálisan dolgoztatok?

Adót miegymást rendesen fizették-e?

Mi gond volt a köpcös cigánnyal? Vagy csak fajgyűlölő vagy?

Tudtatok-e elmenni szórakozni valamerre? Magyarán messze volt e a várostól, ahol szórakozni is lehetett?

Helyileg hol volt ez Németországban?

első szabadságotok, de a többi is rendesen ki lett e adva?

Mennyi idő volt az és igaz-e, hogy az az autó hoz vissza, mint aki ki is visz, tehát a munkásokat?


legyetek szívesek válaszoljatok.

Köszönöm.

2012. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 gusnhde válasza:

Sziasztok !

2012.08.24.-ikén idultunk Saarbrückenbe.Én az utolsó csapattal mentem ki . A szállástól 4-5 km-t tettünk meg a munkahelyig. Nekünk a szállás nem mondható " lepusztultnak "

De volt akinél áram sem volt . Szórakozó helyek közel voltak hozzánk ! A munka elég jó volt ki lehetett bírni volt hogy 16-órát is dolgoztunk de nekünk nem sok esélyünk volt a munkához mivel 3 hét után pénz nélkül kültek haza minket. A munka jó lett volna, a fizetés is jól esett volna ha hagytak volna minket dolgozni. Az irodában azt mondták " Hosszadalmas munka " de ez csak szezon munka volt. Volt aki több éves munkályát felatta ezért a munkáért. A fizetés 4,5 € volt , túlórát pedig eggyáltalán nem fizettek . Olyan papírt irattak velünk alá munka után ,hogy a valóságnak nem felel meg mivel nem annyit dolgoztunk amit a papírra írtak ! Kérdezném hol van itt az igasság ?! Most több éves munka után hová mennyek hiszen itt hosszadalmas munkát igértek ! Az utolsó héten már eggyáltalán nem dolgoztunk , Üzenet küldés alapján mondták meg nekünk , hogy nem kell többet dolgoznunk , Csak annyit mondtak nagyon sajnálják de mi ezzel nem sokra mentünk mivel már arra sem volt pénzünk hogy a haza utat fizessük , mindenkinek a családja fizette itthonról a hazautat . Szinte 60 ezer forintért mentünk ki dolgozni. Aki azért megy ki dolgozni , hogy helyre hozza az anyagi helyzetét az ne ide mennyen dolgozni mert itt azok maradnak meg akik "nyalni tudnak " a csoportvezetőnél ( Mendinél). ilyen csoportvezetővel még az életben nem találkoztam ő sem tud jobban dolgozni mintegy régi dolgozó !! Aki jó munkahelyet keres az ne ide mennyen .

2012. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Már írtam egyszer ezen az oldalon, hogy éppen ide készülök én is, mivel más külföldi munkát ajánlók, illegálisan alkalmazott volna csak és amint tudjuk legtöbb magyar így is dolgozik szerte -széjjel. Ők viszont legális munkát adnak az elmondásuk szerint. Ha te akinek itt olvasom az írását sértve érzed magad és bizonyítani tudod amiket itt leírsz keresd fel a Német konzulátust, munkaügyet az itthonival együtt, akár e-mailen keresztül is, és tedd meg a feljelentésedet. Egyébként én is ezzel a csoporttal indultam volna mint Te csak nem volt meg a pénzem akkor még....



A cigány főnökről, úgymond szalagvezetőről mint ahogy előzőleg is írták mások, szinte utálattal írtok, nem tetszik, hogy a cigány eszesebb mint a gádzsok és főnök is lehet egy ilyen üzemben? ebből is látható, hogy a cigány és zsidó származásúnak csak jelenthettek régen is meg most is.

De látszik az is, hogy a fajgyűlölet mekkora némely emberben meg az irigység a legtöbb Magyarországon élő magyarral. ha engem látnátok nem tudnátok, hogy én is cigány és sváb keverékű, származású vagyok, mert nem látszik rajtam, de ha látszana is nem szégyelleném. Több szakmával és tanfolyammal rendelkező kis német és angol nyelvtudást, nyelvtudással rendelkező ember vagyok.

De mégsem ijedek meg a fizikai munkától, mivel Magyarországon közel egy éve 22800 forintból élek csak, és munkát nem kapok, ki fogok menni és nem fogok megijedni a túlórától sem, mert nagyon sokan el vagytok tévedve, amikor azt gondoljátok, hogy magyar pénzre átszámítva 2-300ezer forintot csak úgy kapjátok a semmiért. Azért tisztességesen meg kell dolgozni.

Üdv.

Ha gondolod a fentieknek megfelelően keresd az igazad.

2012. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 skh semmi kozod hozz válasza:
na kezdjük ott hogy nem azert jövünk ki németországba hogy palotába lakjunk ugye akkor mit vártok emberek sok idiota azt hiszi hogy ki jön németországba arany élete lesz meg milliomos hát nem igy van kapunk normális szállot meg minden de a pénzért meg kell dolgozni ugyan ugy mint othol meg mi az hogy köpcös cigánygyerek örüljetek hogy ilyen fönökötök lehetet sok idiota mert nem hiszem hogy lesz mégegy ilyen fönökötök meg a másik itt nincs olyan hogy nyalunk a csoportvezetönek itt aki megfelel a munkába az marad mint minden normális munka helyen nem igy van akkor mit sir a szátok nem nyaralni jottunk ki ide hanem dolgozni csak aki ezeket irta tok idiota ennyit eröl meg kénne tanulni dolgozni nem siránkozni meg ocsárolni a minkát meg a munkahelyet meg a fönököket meg vannak itt több éves dolgozok azzoknak meg jo a munka meg minden és még szeretnek is melozni és akinek van egy kicsi esze az nem halgatz erre a sok hulyeségre amit itt irálnak köszike a fönök kiss kedvence bocsika :)
2012. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Na, a cigány köpcös, se nem cigány se nem köpcös, a szállások változóak, vannak jobbak és kevésbé jobbak, de nem nyaralni jönnek ide az emberek, hanem dolgozni. A nyalás: nem igazán működik, azért mert van humora a főnökségnek és el lehet velük beszélgetni, na bumm, ha ez nyalás akkor tényleg sokan nyalnak nekik. A "kis köpcös",

mindenkinek próbál segíteni, és ha tud akkor segít is, keretein belül. Mendy, azaz az éjszakás csoportvezető, a legkorrektebb ember, azt viszont nem értem, hogy mért kellene neki jobban dolgoznia, mint egy régi dolgozónak, ő se régen van kint, de elfogadja kritikát, és nem fél segítséget kérni, ez nagyon kevés főnök erénye, irányítani viszont nagyon tud, és ez egy jó főnök feladata, ami a kis köpcösről is elmondható.

Aláírás: Egy újabb nyalis

2012. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Örömmel olvasom a fenti 2 levelet, igaz az egyik tele van helyesírási hibákkal, de biztos megvan ennek is az oka, hogy miért....

Azt is örömmel veszem, hogy az első ugyanazt írja mint én, nem végig de jó hosszan. De felháborított, hogy a cigányokat szidják és irigyek rá egyesek. Csak ismételni tudom Önmagam mint a fentiekben, tanuljatok meg dolgozni, tudjátok a pénzt beosztani, tisztelni az embereket, embertársaitokat és ne csináljatok faji megkülönböztetést. Ha meg valami problémátok van és az jogos is, ne ide az üzenőfalra írjatok ráadásul név nélkül, hanem jelentsétek a megfelelő hatóságok felé. Siránkozás, meg áskálódás helyett.

Üdv: Mindenkinek, további szép napot

2012. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Sziasztok !! Én most a saját tapasztalatom irom le. 5 éve dolgozom a cégnél Németországban. Ez alatt az idö alatt az ugynevezett "köpcös cigánygyerek" a 3-ik fönököm .Nem nyaltam soha senkinek CSAK dolgoztam.Amiota kint vagyok ugyanabban a lakásban lakom ahol jol érzem magam.A fizetést minden honapba rendesen megkaptam . A fönökeimet Attilát és Mendyt remélem a barátaimnak is mondhatom,ahol tudnak segitenek.Szeretnék még hosszu idött eltölteni ezzel a csapattal ,és még mindig nagyon jol érzem magam itt
2012. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!