Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők mennyi idő álláske...

Pályakezdők mennyi idő álláskeresésre számíthatnak úgy nagy átlagban? Ti mennyi idő után találtatok? Munkanélküliek ti eltudtatok újra helyezkedni kis idő alatt?

Figyelt kérdés
Érdemes várni két lehetőségre ami ismerős által lenne?
2012. márc. 13. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ, hogy milyen képesítésed, tudásod van. Én államvizsga után egy hónap múlva már írtam alá a szerződésemet - igaz, ehhez informatikai végzettség és két nyelvvizsga kellett.
2012. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát én lassan 1 éve vagyok itthon. Pályakezdő vagyok, irodavezetői papírom van. Küldözgettem egy csomó helyre önéletrajzot, de vagy nem válaszoltak, vagy a jól csengő hirdetés bioptron lámpát/biztosítási ügynököt/vagy telefonálgatást takart. 2 ismerős próbált meg betenni valahova irodába, de oda sem kellettem. Illetve közben rájöttek hogy ahova engem akartak felvenni, azt a másik csaj is meg tudja csinálni, mert létszámstop van. Azt mondták várjak még....Áruházba is akartam menni árufeltöltőnek, de jelenleg sehol sem vesznek fel alkalmazottat. Gondolom nincs forgalom és túl sok az alkalmazott, és inkább kirúgnak mint felvesznek embert.


22/L

2012. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kapo1588 ***** válasza:
100%
értelmeset 8 hónap után találtam előtte volt egy átmeneti ügynökös meló.. kellett a pénz:) azért tartott eddig mert nincs értelmes nyelvtudásom. most ezt fejlesztem hogy legközelebb könnyebben menjen.
2012. márc. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én villamosmérnök végzettséggel pályakezdőként a 2. interjúmon találtam munkát. Kb. 1 hónapot töltöttem önéletrajzírással és küldözgetéssel + az átfutási idő...


Bár még csak próbaidős vagyok most.....

2012. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem érettségim van és a Gundell-ben végeztem pincér szakon, volt skóciai gyakorlatom, Pesten a Váci utcában dolgoztam 2 évet amíg tartott a suli (gyakorlat). van nyelvtudásom, de 3 hónapot keresgettem melót amikor végeztem és most 45 ezerért dolgozok egy kávézóban... szép... se Tescoba, se gyorskajáldába nem kellek...
2012. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

emberek! nem kell lenézni a telemarketinges melókat sem. ha eddig még kb sehol sem dolgoztál, akkor kezdésnek pont jó. az otthon ülésnél 100x jobb legalábbis.

anno én is így kezdtem, és most, mivel van némi tapasztalatom, már komolyabb helyeken is szóba állnak velem, nem egy full üres önéletrajzot küldözgetek, hanem 2-3 hely is szerepel benne.


persze nem olyan céghez kell menni ahol a jutalékon kívül semmi pénzt nem adnak, hanem ahol van egy kis alapfizu, és arra jön a juti.

az állásinterjúkon szeretnek rákérdezni az üres időszakokra, szóval érdemes akár aljának titulált melókat is megcsinálni, hiszen abból is tanul az ember, ha másról nem, legalább önmagáról és a világról.


csináltam én már olyan melót is, ahol vért fosva sem lehetett megkeresni többet a 60 rugónál, mégis többet tanultam ott az életről mint az, aki az irodában reszelgeti a körmét havi 200ért...

a becsületes munka sosem szégyen!

2012. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia! Szerintem is nagyban függ a végzettségtől...

Én személy szerint 1 éve ülök itthon az ELTE-s gyógypedagógusi diplomámmal, valahol közölték: túlképzett vagyok, vagy a gyakoribb: semmi válasz nem érkezik a hivatalos jelentkezésre.

Sok sikert kívánok Neked!

2012. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!