Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pizzafutároknál hogy működik...

A pizzafutároknál hogy működik a fizetés? A borravaló kié? Az üzemanyagot árát külön fizetik vagy bele van kalkulálva a fizuba?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a fizetésük nevetséges, mert a főnök úgy van vele majd úgyis kap 1 csomó borra valót, tehát az marad a futárnál. Ha saját kocsival futárkodik akkor minden költség az övé, ha cégessel akkor ugye nem
2012. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Általában órabér van ami nagyon kevés, a borravaló a futáré (ha van). Szerintem itthon nem éri meg futárkodni. (Csináltam itthon is meg Ausztriában is.)
2012. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Saját kocsival meg saját benzinnel meg főleg nem éri meg, mert ok hogy a jatt esetleg fedezi a benzinpénzt, de az autó szervizét senki.
2012. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálam úgy ment, hogy megegyeztünk egy órabérben ami kéthetente lett kifizetve, a kilométerállásokat minden reggel és este felírtuk és az alapján kaptam benzinpénzt is, a borravaló teljes egészében az enyém volt.

Egy másik helyen robogóval úgy ment, hogy napi pénz volt és azt minden reggel kifizették apróban (ezzel tudtam a nagyobb pénzeket felváltani aznap) a benzinpénzt úgy kaptam, hogy mindig ha tankoltam elraktam a számlát és azt minden este az elszámolásnál ki is fizették nekem, ezzel kicsivel jobban jártam mert ebben ugye a hazajárás költsége is benne van, borravalót itt is elrakhattam. Az egyik helyen szinte teljesen feketén kék kis könyvel dolgoztam amit persze nem töltöttünk rendesen, a másiknál pedig 4 órás bejelentett voltam, de mindkét helyen 12 vagy több órát is dolgoztam naponta.

2012. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
56%
Én azóta nem adok borravalót futárnak, amióta az egyik beszólt, hogy nem adtam neki... közöltem vele hogy nem tudok borravalót adni, mert nem a saját pénzemmel fizetek és beugatott, hogy "jah, mindenki ezt mondja"... utána felhívtam a pizzériát, elmeséltem a történetet és közöltem hogy onnan többet nem rendelek és szétkürtöltem a kollégiumban. Ugyanis a borravaló egy adomány, ami egyáltalán nem kötelező. Ha az, akkor legyen benne a pizza árában. Most már csak akkor adok, ha hamar kiér és mosolygós, kedves futárral találom magam szemben...
2012. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 balázs2010 válasza:
87%
Az utolsónak üzenem, hogy a pizzafutár a saját pénzéből hív fel Téged telefonon mert soha egy kollégista sem várja a rendelt pizzát, majd várakozik amíg lejöttök érte pedig addig is pénzt kereshetne. Némelyikőtök olyan stílust enged meg magának mintha különb ember lenne, tudom mert futárkodtam. Szinte soha nem jattoltok vagy ha az 5Ft annak számít akkor igen, de napi szinten rendeltek, isztok és buliztok, ha ara van pénz miért fáj 100ft a futárnak?
2012. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

hát látszik, hogy nem voltál koleszos... nagyon ritka az a koleszos aki tele van, pizzát is azért rendelünk, mert napi egy adak menza kaja az még a csajoknak is igen kevés májkrémen meg nem lehet mindennap élni.


az megint más, hogy vannak akkora parasztok mint az állat, de itt se kell általánosítani.

koleszosban is és futárban is vannak bukóbbak.


egyszer volt, hogy én se adtam jattot, mert pont kerekre jött ki a vége és a futár még el sem köszönt... na az milyen? :D

2012. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
balázs2010: igen, a saját telefonján CSÖRGET meg, kb 10 perccel azelőtt hogy odaér és nagy mázli ha egy órán belül kiér... Onnantól kezdve had döntsem el én, hogy mire sajnálom a 100 forintot és mire nem. Ha egy tirpák paraszt adja át a kihűlt pizzát, akkor igen, inkább sörre költöm a jattját...
2012. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azóta elkezdtem futárkodni... Egyszerre max 5-6 címmel küldenek ki minket. Amit max fél óra alatt kitudunk szórni. A gond ott kezdődik, hogy a legtöbb címet késve kapjuk meg.. Így valaki 10-15 alatt megkapja a kaját másnak meg várni kell rá több, mint egy órát. És persze minket basznak le.. mert mi vagyunk ott.. a mi dolgunk, hogy időben érjünk ki vele..
2012. máj. 28. 00:50
 10/11 anonim válasza:
Itt 4 ezer alappénz van, 10FT/km, és 150 Ft címpénz + jatt. A jattot pedig majd mindenki ad, normálisnak és udvariasnak kell lenni és kész. Körülményekhez képest normálisan lehet vele keresni.
2012. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!