Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire kilátástalan...

Tényleg ennyire kilátástalan a helyzetünk itthon?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ép.technikus vagyok 27 éves és semmi munkát nem találok magamnak pedig mindent megpróbáltam.Arról már rég le tettem,hogy a szakmámban dolgozzak,de még árufeltöltőnek sem akarnak alkalmazni,mondván nincsen üres hely!Eddig nem gondoltam külföldi munkára,de most úgy érzem sajnos el kell lehet hagynom a hazámat,hogy meg tudjak valahogy élni.Tényleg ennyire rossz a helyzet?Vagy csak nekem nem jön össze semmi?

2012. márc. 19. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy egyedül. Ha nincs protektorod,akkor reménytelen munkát találni.
2012. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek sajnos igaza van. Ha itthon akarsz munkát, akkor ismeretségeken keresztül érdemes keresni. A hirdetésekre jelentkezés csak megnyugtatja az ember lelkiismeretét, hogy "én megpróbáltam", de valójában majdnem nulla az esélye annak, hogy így találsz munkát.

Lehet, hogy ez nem etikus. Nem tudom. Én feladtam a fene nagy önérzetem és anyósom hozzásegített egy munkához.

2012. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor én azt mondom, inkább elmegyek külföldre,akár sz@rt is lapátolni (elnézést a csúnya szóért)minthogy itthon éhen haljak,sajnos nem álmom külföld,de meg kell tennem,mert segíteni itt senki nem segít semmiben!:(
2012. márc. 19. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Amit leírtál az olyan mintha én írtam volna; engem se vesznek fel árufeltöltőnek, se sehova ez már tragikomikus, hogy fiatal életerős emberek nem kapnak munkát.


Irány külföld.



(szebb jövőt)

2012. márc. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Építész technikust nem sok helyre keresnek mostanában:S Én grafikusnak tanultam otthon, amit imádtam. Kijöttem külföldre, csak akkor nézem mi mennyibe kerül ha az adott hónapban már egy nagyobb összeget elszórtam nyaralásra. Most itt szeretném folytatni a sulit (sok év eltelt azóta) és nyelvet tanulni. Otthon felkötném magam:S
2012. márc. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gordon Freeman ***** válasza:

protekció-protekció és protekció

anélkül tényleg nem megy...


nekem voltak munkáim nélküle is, de csak úgy lehet találni ha max. tömegeket vesznek fel.

de hát az meg rövidebb ideig tart.


én meg nem is szégyellném ha benyomatna valahová ismerősöm.

sőt, büszke lennék rá hogy végre sikerült ismerettséggel állást szereznem, mert azért is meg kell dolgozni, de legalább biztos.

2012. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!