Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem befejezett iskolát hogy/ho...

Nem befejezett iskolát hogy/hova írjam önéletrajzba?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 01:36
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
és akkor itt bevallom, hogy "kérem suliba jártam két évig, de nem nagyon tetszett"...vagy nem...?
2012. márc. 21. 12:17
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem..Ha valaki egy interjút azzal kezd hogy suliba jártam 2 évig de nem tetszett az már le is írta magát azzal hogy nem megbízható.

Általában a kihagyott időt úgy oldják meg,hogyha több munkahelye volt akkor mindegyik munkahelyhez "odacsalnak" 1-2 hónapot.Mondván,hogy már ott dolgoztál,de még nem jelentettek be.(hihető) Vagy írnak önkéntes munkát,vagy simán leírják hogy X.ideig munkanélküli voltam X okokból.Ezek mind hihetőek,és nem ad rossz pontot.

2012. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
feketemunkát szintén nem vallunk be?
2012. márc. 21. 13:17
 14/22 A kérdező kommentje:

és mi lehet az az X ok, ami elfogadhatónak minősül?

tudom, kicsit túl aggódom magam, de pályakezdőként semmi tapasztalatom

2012. márc. 21. 13:26
 15/22 A kérdező kommentje:
amúgy nekem túl nagy az a lyuk, amit a be nem fejezett suli hagyott, eközben sokféle diákmunkát csináltam, de azt úgy már nem írhatom, hogy diákmunka, ha elhallgatom a sulit, másképp meg hogy írhatnám?
2012. márc. 21. 13:50
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltató válogatja. Én beleírtam, hogy nem fejeztem be az egyetemet (helyette elmentem dolgozni anno, mert kaptam egy jó lehetőséget), mégis felvettek.

Persze, ha a középsulit nem fejezted be és/vagy semmi gyakorlatod sincs, akkor gáz beleírni.

2012. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz beírni, nekem csak előnyöm volt eddig belőle. Sokkal komolyabban beszámítják a nyelvtudásomat, amikor beírom hogy az angol mellett jártam az egyetemen 2 évet spanyol és 4 évet német szakra is. Beírod pl. hogy 2000-2002 X egyetem X szak. Amiből végeztél, azt meg úgy írod, hogy pl. 2005 x egyetem y szakos diploma. Normális hr-esek ezt úgy értelmezik, hogy annyival több dologhoz értesz. Járhatsz te egyetemre nem csak a diplomáért, hanem az ott megszerzett tudásért is. A spanyol szakra már én is csak ezért jártam. Nem is terveztem, hogy valaha befejezem. Megtanultam ott felsőfokú szinten, csináltam egy nyelvvizsgát, aztán ott hagytam. Persze ez még a 90-es években volt, amikor korlátlanul és ingyen lehetett mindenféle szakra járni, ha felvették az embert.
2012. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a két új választ, jó egy új perspektívát is megismerni, kezdő vagyok még ebben
2012. márc. 23. 17:35
 19/22 anonim ***** válasza:
Én is nagy önéletrajz csinálásban vagyok,újra. Tehát ha gondolod segíthetünk egymásnak... Bár kezdő vagyok Én is és túlparázom már a képkérdést is...
2012. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja és Nekem is van nem befejezett iskolám Nekem eddig is ott volt a MUNKAHELYEK, EGYÉB TEVÉKENYSÉGEK témakörben. Én az őszinteségre mentem eddig,de akkor ez gáz?
2012. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!