Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » USA házvezetőnői állás, van...

USA házvezetőnői állás, van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Van erről valakinek tapasztalata? Illetve, hogy ki a megbízható, mert páran hirdetnek ilyen ügyben, de sok furcsa dolgot hallottam már ezzel kapcsolatban.

előre is köszi a válaszokat


2012. márc. 21. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én 12 éve voltam nanny egy NY melletti családnál.

Akkor találkoztam a magyar cselédekkel kint.

Nekem csak a baba volt a feladatom, de feketén au-pairként voltam kint ahogy a cselédek is. (azóta lehet változott a helyzet)


Szóval akkor 1 dollár 300 Ft volt még. Egy HÈTRE 400$ volt az átlagos fizujuk a cselédeknek. Ezért kb 10-12 órát dolgoztak naponta és 6 napot H-Sz-ig. Vasárnap volt általánosan a pihenö. Cselédként mindent csináltak. Mostak, föztek, takarítottak, gyereket neveletek stb... Tényleg mindent. Ezért kaptak szállást és ételet, jobb esetben elengedték öket heti 2x az ingyenes helyi nyelviskolába. Àtlagos vagy kicsit jobb módu zsídó családoknál dolgoztak. Volt akivel jól bántak és jó helye volt, volt akit még kutya számba sem vettek, ez nagyon változó volt, de 12 éve feketén 1600$/hó szuper volt, habár ezért nem voltak biztosítva így ha valakivel valami történt egy életre is eladósodhatott.


Azóta amit tudok, hogy mindennek felment az ára (akkor pl mekis kaja, egy egy újruha fillérekbe került), a dollár már nincs még a 300 Ft közelében sem. Szóval jól gondold meg és járj utánna.


Ha 24 év alatti vagy akkor mehetsz hivatalosan au-pairnek és így biztosítva is leszel.

2012. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!