Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám így megmenteni...

Hogyan tudnám így megmenteni a családunkat?

Figyelt kérdés
Annak idején nem tudom már miért, talán a szélsőséges mértékű önállótlanságom és bizonytalanságom miatt, olyan irányba tanultam tovább, amiben ugyan mások szerint (szüleim is) kiemelkedő tehetségem van, ám a mai (magyar) munkaerőpiacon nem lehet vele elhelyezkedni. Általános iskolai rajz tanár és textilműves végzettségem van, egy ecdl vizsgám, alapfokú német és angol tudásom, utóbbi jobb kicsit. Mivel itthon gyakorlarilag csak közmunkát kapnék mert annyira nincs semmi lehetőség, ezért a külföld mellett döntöttem, elkeseredésemben már lassan bármi áron..de arra is gondolnom kell, hogy a családomnak szüksége van rám. Tehát, életben kell maradnom, vigyáznom kell, nehogy akár egy csalóba vagy emberkereskedőbe fussak, aki pl "takarításra keres embert Németországban", de mire kijutok kiderülne hogy egész másról van szó... Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, a szüleim devizahitelt vettek fel, annak idején hiába kértem, hogy ne, mert éreztem hogy baj lesz, nem hallgattak rám, most pedig, a Damoklész kardja lóg a fejünk felett. Szeretnék önállóbban, magabiztosabban lehetőségeket keresni, de rá vagyok utalva ismerősök segítségére, közvetítésére, mert nincs kellő mennyiségű pénzem a kezdéshez. ennek az előzménye, hogy évekig rettegtem, hogy hajléktalanná válunk, amíg otthon minimálbéres állásokban dolgoztam, az összes pénzem hazaadtam, mégis enni is alig volt mit. A kvalifikáltabb állásokhoz magasabb szintű nyelvtudás és korszerű szakmai tapasztalat kell, de nekem annyira tönkretette az idegeimet az állandó félelem (ahogy a szüleimnek is), hogy nagyon nehezen tudok tanulni, koncentrálni és egy erős memóriazavarom lett. Sokszor a pánikig fokozódik a dolog és az veszélyes, mert akkor könnyen hozok meggondolatlan döntéseket, vagy késztetést kezdek érezni gyanús álláshirdetések megválaszolására, pedig tudom,hogy ilyenek mögött általában kik állnak. Most bár kinéz egy betanított munka egy németországi üzemben ezer euro havi bérért, a költségek miatt más munkások szerint nem lehet megtakarítani. Nekem pedig a megtakarítás, a devizahitelünk lehetőleg gyors kifizetése az egyetlen esélyem, hogy megtarthassuk a házunkat.
2012. márc. 29. 11:47
 1/5 lcps ***** válasza:
100%

Nem derül ki merre élsz.

Tehát nem ismerem a helyi lehetőségeket.

De a te képesitéseiddel szervezz szakkört a helyi iskolába óvodába, rajz oktatássál esetleg német angol tanitással.

Gondolom az alapokat meg tudnád tanitani a gyerekeknek.

Esetleg házi gyerek megörző ahol szintén ilyenekre oktatod a gyerekeket.

Ennek elinditásához nem kell pénz csak szervezői munka.

A textil szakmád is igénybe veheted ha csinélsz kézműves tábort. Amenyiben hivatalosan csinálod állami támogatásba, pályázatokban is részt vehetsz.

Ha kérdésed van irj a dlcampania@gmail.com ra

Üdv.: Laci

2012. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 archon ***** válasza:
100%
A kézműves tábor tényleg jó gondolat! Kereshetnél olyan embereket, akik már eleve készülnek a nyárra, olyankor mindenki táboroztatja a gyerekeit, a hagyományőrzés pedig szerencsére egyre felkapottabb otthon! A Skanzenban pl. van régi kelmefestő műhely, beszélhetnél az ottaniakkal, nagy a látogatottságuk és hátha szükség lenne valakire, aki kortárs téren is otthon van.
2012. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó, mit nem adnék, ha olyan ügyes kezem lenne, mint neked! Nézd meg a [link] oldalt. Ott nagyon sokan árulják a saját készítésű termékeiket. Csak egy 7-es adószámot kell kiváltani és már csinálhatod is teljesen legálisan. Ha megnézed a termékek árait, egészen jól lehet keresni vele ha kreatív vagy, van időd és jó a kézügyességed! Nem szabad feladni!
2012. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Alap fokú angol / némettel inkább ne tanítson gyerekeket... Így is elég silány a magyar nyelvoktatás színvonala.
2012. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sok hasznos tanácsot adtatok! Utána fogok nézni a lehetőségeknek. Egyébként olyan környéken élek, ahol nálam magasabb képzettségű és elismert, több kiállításon szereplő művészek is csak intézményi keretek között foglalkoznak szakkörrel, illetve az ún. "jobb agyféltekés rajzolás" szakkör az, amit az oktatója évente megtart a körnéken. Fizetőképes kereslet ennél sokkal szükségesebb és evidensebb dolgokra sincs itt, az emberek többsége szinte csak a legolcsóbb alapélelmiszereket és tüzelőt, esetleg néha használt ruhát vesz. Kevés ember jómódú, közülük is egyre többen viszik el innen a tőkéjüket, üzletüket, mielőtt teljesen belebuknak. Nem szeretnék településnevet kiírni, mert akkor talán valaki ismerős felismerne és az nem biztos, hogy szerencsésen jönne ki. A Meska tudtommal Magyarországon belül nyújt piacot, mindenesetre megkérdezek majd onnét pár embert hogy mennyire élnek meg belőle.
2012. márc. 31. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!