Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a közalkalmazotti jogviszonynak? Elsősorban munkajogi vonatkozásra gondolok. Igaz, hogy nehezebben lehet eltávolítani egy közalkalmazottat az állásából, mint ha a versenyszférában dolgozna? Van valamilyen védettségük?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Ha a törvényeket nézed, akkor tulajdonképpen nagyjából ugyanazok érvényesek itt is a munkáltatókra illetve munkavállalókra, azzal a különbséggel, hogy míg az állami szférában be is tartják őket, a versenyszférában profitmaximalizálás vagy pénzhiány miatt többnyire nagy ívben tojnak rájuk.
2012. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Régebben valóban volt ilyesmi, de ma már nincs. Sőt sok közalkalmazottat undorító módon szívatnak. Pl. a tanárral egy tanévre szóló szerződést kötnek. Így nincs szabadsága, mert év közben nem veheti ki, nyáron meg munkanélküli.
2012. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

"Így nincs szabadsága, mert év közben nem veheti ki, nyáron meg munkanélküli."


Ez egy oltári nagy baromság. Ha év közben nem veheto ki, akkor is ki kell adni valamikor. Ha végképp ki nem adható akkor kifizetendő !!! időarányosan.


de mi az a BAROMSÁG hogy év közben nem veheti ki? És az őszi téli tavaszi síszünet? Ezek összeadva annyi napot tartalmaznak hogy más nincs ennyit szabin. És akkor még a nyáriról nem beszéltem.

2016. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Igen, időarányosan ki kell adni a szabadságot és a pótszabadságot, vagy pedig pénzben meg kell váltani. Én pénzbeli megváltással még nem találkoztam:)

(Bár még olyannal sem, hogy határozott idejű megújuló szerződés, és 3 hónap kiesik. Ez valami speciális eset lehet.)

2023. okt. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!