Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezheti a munkáltató a...

Kötelezheti a munkáltató a közalkalmazottat, hogy ugyanazért a bérért olyan munkát is megcsináljon, ami nem tartozik a foglalkozási körébe, és joga van elmarasztalni azért, ha azt nem, vagy hibásan végzi el?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy söpörjön fel néha, hanem pl olyan munkát vállaljon el, amihez egy teljesen más szakképzettség kell, és több hónapnyi gyakorlat, mindezt ugyanazért a fizetésért. Mintha megkérnék a könyvelőt, hogy legyen tanár is, vagy a tanárt, hogy vállalja el az informatikai rendszer üzemben tartását.
2010. márc. 31. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ha a munkaköri leírásában nincs benne, akkor nem.
2010. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
58%

Nem kötelezhet, de ha nem csinálod meg, akkor v.színűleg kirúg. :(( Ez most egy ilyen világ.


Szerintem kérd meg, hogy azért, hogy el tudd rendesen látni a feladatodat, küldjön el egy tanfolyamra (szakirányúra természetesen), és ha sikerült a vizsga, akkor ez a fizetésedbn is jelenjen meg valamilyen formában.


Sztem így lenne "tisztességes".

2010. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy könyvelő számvitelt, könyvitelt, adózást taníthat, talán még jobban is, mint egy tanár. És egy info tanárra is rá lehet bízni az informatika rendszer üzemben tartását.

Mi van a munkaköri leírásodban és a munkaszerződésedben?

Mi a munkaköröd és mire akarnak kötelezni?

Ha írsz konkrétabbat, jobban tudunk válaszolni.

2010. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!