Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teljesítmény arányos bérezés....

Teljesítmény arányos bérezés. Mit szóltok hozzá? Megéri?

Figyelt kérdés

Sokadik állásinterjún voltam már és mindenhol teljesítmény arányosan akarnak fizetni. Az értékesítősnél meg is értem, oda nem is akarok menni. De most egy pénzügyi szakértő állásinterjúra mentem el, ahol szintén azt mondták hogy teljesítmény alapján fizetnének, és én ne is álmodjak fix fizetésről és hogy a fix fizetést ki kell törülni az emberek agyából mert most már más világ jön.

De sztem nem lehet így megélni biztosan hónapról hónapra. Ti mit gondoltok erről?


2012. ápr. 4. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A pénzügyi szakértősködés lényegében nem tér el az értékesítőtől, csak ilyen névvel szebben hangzik:D

Ugyanúgy embereket kell meggyőzni arról, hogy költsék a pénzüket, mert nekik az jó.

A fizetést nem csodálom, az összes ilyen házalás teljesítménybéres, miért épp ez ne lenne az.

Nekik így jobban megéri foglalkoztatni téged, mert csak akkor fizetnek ha csinálsz valamit. Ha meggyőzöl valakit, hogy hagyjon ott X összeget, abból kapsz egy kicsit, a többi marad a cégnek.

Hát más világ igen, annyiból, hogy ez minden munkáltatónak jobb lenne.

Van aki meg tud belőle élni, de az elején nagyon nyomni kell, az tuti, ahhoz hogy később lásd, hogy pontosan mennyit is kell melózni a megélhetésért

2012. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesítmény-, hanem eredményarányos bérezés. És nem, nem éri meg. Mert nem azon múlik, hogy te mennyi munkát fektettél a dologba, hanem hogy mennyire voltál sikeres. Van benne egy nagy adag szerencsefaktor.


Teljesítményarányos az, ha azt mondják, kapsz egy csomag szórólapot, tedd bele postaládákba, és ha végeztél, kapsz X pénzt érte.


Ja, a más világ... ezeknek a tanácsadóknak már idestova harminc éve "most már más világ jön". Lehet, hogy igazuk van, de ha mi meg sem érjük ezt a más világot, akkor nem tökmindegy? :D

2012. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mikor mondtam hogy én fix fizetést szeretnék, akkor azzal jött a csaj, hogy ez azt jelenti hogy én nem bízok magamban. Pedig sztem marhára nem ezt jelenti.
2012. ápr. 4. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálja menteni a menthetőt, ezzel az undorító marketinggel.

Lesz még pár ilyne hajmeresztő válasza a kérdéseidre, készülj fel.

Az ilyen droidokat nem tudod meggyőzni, úgyhogy ha csak ez az út létezik, hagyd ott őket.

2012. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!