Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az epernek kérnek ezekhez...

Mi az epernek kérnek ezekhez a munkákhoz arcképes CV-t?

Figyelt kérdés

Szakács,autószerelő,betanított munkás,gépkezelő stb munkákhoz MINEK kell arcképes önéletrajz?

Nem az számít hogy hogyan dolgozik és mit tud?

Mert nyilván olyan munkakörben fontos a jó megjelenés,ahol az ember az ügyfelekkel érintkezik,de egy gépkezelő egy üzemben nem mindegy hogy hogy néz ki :) ?

(Amúgy meg a megjelenés sem jelent semmit.Hány csinos és bunkóparaszt eladóval/ügyintézővel találkoztunk már?).


2012. ápr. 5. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

Egyrészt én csak fényképes CV-ket küldözgettem eddig mert az a megszokott.

Bár lehet hogy csak a "kisebbséget" akarják így kiszűrni...

2012. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Lehet, hogy igaza van az előttem szólónak és így a kisebbséget akarják kiszűrni, de szerintem ahhoz nem feltétlenül szükséges a fénykép.
2012. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A HR-esek is emberek. Az alapján szűrnek, ami alapján tudnak. A legtöbb jelentkező CV-jét még az elején eldobják, mert nem képesek az emberek egy normális CV-t összeállítani (pedig mennyi sablon van a neten!). A fotó is ilyen. Ha egy nyaralós képet teszel rá, vagy egy olyat, ahol szakadt farmerban vigyorogsz, és nem egy rendes, hivatalosat, máris repül a kukába. Nem azt nézik, milyen szexi vagy (elvileg), hanem azt, hogy mit árul el rólad a kép.
2012. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol fontos a jó megjelenés.


Illetve még az hogy az arcáról az embereknek rengeteg olyat le lehet olvasni amit nem ír bele az önéletrajzba.

2012. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Tökmindegy, hogy minek kell. Csak. És amíg ők adják a munkát, addig ők szabják a játékszabályokat.
2012. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelőnek:ez igazi birka hozzáállás.Ha neked azt mondják hogy kék tangába pózolj a képen,akkor majd olyat fogsz küldeni?Mert ők azt mondták és ők diktálják a szabályokat?Ez tudod olyan ugorj a kútba dolog....


Utolsó elöttinek a jó megjelenésről:A kérdésem pontosan erre irányult hogy egy műanyagfröccsöntő gépkezelőnél már miért lenne fontos a jó megjelenés?De most komolyan?


Elöttinek:sok minden kiolvasható belőle a képről,amit nem írt a CV-ben...nekem van egy barátom,aki fényképen úgy néz ki mint egy igazi nehézfiú,aki most szabadult,a valóságban pedig négy nyelven beszélő diplomás értelmes fickó...akkor ő menjen a levesbe,mert a kép alapján más olvasható ki róla :) ?


Elöttinek:

A cigányokat munkafelvételkor nem hiszem hogy nagyon ki kellene szűrni,hiszen se végzettségük nincsen,sem pedig hajlandóság bennük a munkára...ez a "közöttük is van rendes ember" ez csak üres duma... tehát nem tartom elképzelhetőnek hogy cigány bármilyen munkára is jelentkezzen..én sok helyen,sok félét melóztam már és sosem volt cigány kollégám ...

Tehát elmondhatjuk hogy a munkáltatók maguk sem tudják miért kérnek képet.

Éltem az USA-ban,ahol kicsit(pöppet) komolyabban szervezett és átláthatóbb a munkaerőpiac és ott NEM kértek fényképet érdekes mód...


Remélem senkit nem bántottam meg a fentiekkel(a kommentelőkre gondolok) nem vitatkozni akarok most csak ezek jutottak eszembe a válaszaitokról!sziasztok!

2012. ápr. 6. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

3. vagyok. Valóban, lehet megtévesztő a kép, de ahogy írtam, sokan még egy normális hivatalos képet se képesek berakni - ezek kapásból mennek a kukába. Egyszerű szűrési pont. (Sokan nem is tudják, hogy milyen egyszerű kikerülni a vizsgált önéletrajzok közül)

2012. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na,ez például egész elfogadhatóan hangzik :)

Ez nekem eszembe sem jutott erre figyelni,bár az sem hogy valami nyaralós képet csatoljak egy CV-hez...de ebben mondjuk igazad lehet.

(Bár a tengerparti képet csatoló lehet h szuper munkaerő lenne).

2012. ápr. 7. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!