Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik vagy dolgozott...

Dolgozik vagy dolgozott valaki kölcsönzött munkavállalóként?

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom és most adódott egy munkalehetőség ilyen formában. _Váltanék gyesre, de nem tudom, hogy mennyiben lenne ez a munkaforma hátrányos számomra, ha pár év múlva szeretnék még egy babát.
2009. jún. 17. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
A munkaerő kölcsönzés keretében való foglalkoztatás annyiban jelenthet hátrányt, hogy a munkatörvénykönyve kismamákat védő rendelkezései nem vonatkoznak rá. Pl. megszüntetheti a munkaviszonyt olyan esetben is amikor a "normál" munkahely ez nem teheti meg.
2009. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Én dolgoztam a nestlének munkaerő kölcsönzöttként. Ezzel az a probléma, hogy bármikor elküldhetnek, határozatlan idejű a szerződés, tehát akár 1 nap alatt felmondhatnak, hogy másnap már nem kell menned. És év végén mindig leszámoltatnak, valamint ha nincs munka. Nálunk volt olyan, hogy dolgoztunk 2 hónapot, aztán leszámoltattak 2 hétre, és megint visszavettek. Így nekik gazdaságosabb. 2 Bt kölcsönöz munkaerőt a Nestlénél Miskolcon, az egyik határozatlan idejű munkaszerződést köt, a másik pedig hetente íratja alá. Valamint tényleg igaz, hogy nem vonatkozik rájuk a kismamákat védő törvény.
2009. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nyugodtan fogadd el! nem lesz semmilyen hátrányod a következő babánál!

Azt a törvényt most módosítják, amik a felmondási tilalmakat tartalamzták, tehát ahogy kihirdetik, kölcsönzésben sem lehet felmondani terhes nőnek. egyébként ezt eddig se tették meg a korrekt kölcsönző cégek! ugyanolyan munkaviszony, mint bármelyik. ha valahol nincs munka a belősőket is elküldenék, nem csak a kölcsönzötteket!

2009. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
57%
én kölcsönzőcégnél dolgozom, most hívott fel, hogy kivág tgyás alatt.. erről ennyit.
2009. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
2. vagyok. Az utolsó válaszadónak csak annyit írnék, hogy a belsősöket is elküldik olyankor, mikor nincs munka, csak éppen rendes vagy fizetés nélküli szabira, attól függően, hogy kinek mennyi szabija van. Ez évek óta így működik a miskolci nestlénél, tudom, mert a párom is már 12 éve ott dolgozik. Ő már rendes Nestlé dolgozó, én 3 évet húztam le munkaerő kölcsönzöttként úgy, hogy minden év végén leszámoltattak, aztán visszavettek, ha kellettek még emberek. Aztán 3-4 hónapig megint elküldtek, június elején pedig visszavettek. Mivel húsvéti és karácsonyi figurák gyártásával foglalkozik a miskolci gyár, így júniustól január-februárig van munkájuk. A munkaerő kölcsönzötteket akkor veszik fel, ha nagyobb megrendelés van, és a belső dolgozók nem győznék megcsinálni. Ez mindenhol így működik, több családtagom dolgozik a Boshba és a tiszaújvárosi Jabilban is. Azért munkaerő kölcsönzöttek, hogy ne kelljen őket rendesen felvenni és bármikor el lehessen küldeni, végkielégítés nélkül. Kevesebb járulékot is kell fizetniük a munkaerő kölcsönzöttek után.
2009. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Újra a második vagyok, a 3. válaszadónak szántam az üzit, bocsi, nem az utolsónak.
2009. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!


Természetesen nem fizet kevesebb járulékot egy kölcsönző cég sem, mint egy normál cég. A kölcsönző cég, addig tudja a munkavállalóit kölcönözni a foglalkoztató céghez, ameddig a foglalkoztató cég kéri. természetesen a rudgalmasság a lényeg!

A kérdező kérdése az volt, hogy jár-e valamilyen hátránnyal a köetkező terheségére, ha most gyes mellett elmegy kölcsönzött munkaerőként dolgozni! Erre a kérdésre s válasz, az hogy nem jár semmilyen hátránnyal a következő babára!


Azon lehet vitatkozni, hogy a kölcsönzésről kinek mi a véleménye, de a jogi keretek és lehetőségek azok tények és adottak!

2009. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, de sajnos már nem aktuális a munka. :(
2009. jún. 17. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!