Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen végzettséggel mennyire...

Ilyen végzettséggel mennyire lehet elhelyezkedni Nagy-Britanniában vagy Svédországban?

Figyelt kérdés

Közgazdasági diplomám van, 3 éve dolgozom könyvelőként és az egyetem alatt elvégeztem egy OKJ-s szakács tanfolyamot. Bizonyítványom van róla, munkatapasztalat már nem annyira. Csupán 1 évig dolgoztam részmunkaidőben. Angolul felsőfokon beszélek (voltam ERASMUS-sal Angliában) németül pedig középfokon.

Először is szeretnék egy kis kezdőtőkét gyűjteni, aztán 1-2 év múlva nekivágni.

Elsősorban azoktól kérdezem akik már kint élnek, ilyen tudással milyen esélyeim vannak a kinti munkaerőpiacon?


2012. ápr. 8. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egész világon a vendéglátó ipar a legrosszabb terület szerintem és hat millió angol munkanélkülivel kell versenyezned, akik szintén beszélnek angolul. Én Németországban élek és 1000-szer jobb szerintem, mint Angliában. Miért nem ide jössz inkább? Ha tényleg beszéled is középfokú szinten a nyelvet az elég lenne. Ja és a németek túlnyomó többsége szerint itt nincs munkanélküliség. Az angoloknak más a véleményük erről. Csak a híreket nézd át!
2012. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semennyire
2012. ápr. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek, és itt tárt karokkal várják az olcsó külföldi munkaerőt a vendéglátóiparban.

Annyiból tényleg rossz, hogy aljamunka.

Én sem rajongok érte, de még nem csinálom régóta, egyelőre elvagyok vele.

Azt hozzáteszem, hogy a hatmillió lehetne kevesebb ha nem lennének ilyen lusta dögök. Csak nekik derogál a kiszolgálás, ezért nem vállalják.


Mellesleg Németország szerintem is jobb lehet, én csak azért jöttem ide, mert németet sose tanultam.

De amilyen sztorikat, beszámolókat olvastam, úgy érzem, hogy nagyobb a megbecsülés, mint itt.

2012. ápr. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is Angliában élek, szakácsot mindíg keresnek. Igaz az elején minimálbérért, bár nem sok szakács melót láttam minimálért... Gondolkoztam is, hogy bár csak annak tanultam volna:) Az elején lehet nehéz lesz mert nincs tapasztalatod, de szerintem menni fog:) Előrelépési lehetőség pedig mindenhol van (eddig minedn munkahelyemen feljebb léptem 1 éven belül). Svédországot és németországot sajnos nemtudom
2012. ápr. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ utolsó :) igen, tapasztalat kevés van sajnos... Talán ha egy kisebb helyen dolgoznék, esetleg valami kifőzdében azt bírnám, mert nem lenne olyan nagy a hajtás. Mindenféleképpen szeretnék irodai munkát is, de az elején - amíg nem alakítom ki az új egzisztenciát - addig megteszi bőven :)
2012. ápr. 13. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!