Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudok felmondani?

Hogyan tudok felmondani?

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyemen 3 havonta hosszabbítják a szerződésemet. Jelenleg július 31-ig szóló szerződést kaptam. Komolyan keresek másik munkát. Az lenne a kérdésem, hogy határozott időtartamra szóló munkaszerződést hogy tudnék a lejárat előtt megszüntetni? Kell ilyenkor felmondási időt dolgozni?

2012. ápr. 10. 20:46
 1/3 anonim válasza:
35%
Oda kell szarni az asztalra.
2012. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ha határozott idejű szerződésed van, akkor ha idő előtt felmondasz a munkáltató kártérítést is követelhet tőled


szerintem én megvárnám a szerződés lejártát, mert úgysem fog hamarabb elengedni

akkor meg már simán felmondhatsz, vagy max előtte 15 nappal szólnék, hogy már nem fogom meghosszabbítani a szerződésem

2012. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Olvasd el a szerződésedet, az enyém is határozott idejű, de szerepel benne, hogy 30 napos felmondási idővel felmondható.

Ha ez nincs, akkor tényleg csak az marad, hogy kivárod a végét és másnap nem jössz be.. Ha lelépsz előtte, akkor a munkáltató a felmaradó részre eső munkabéredet követelheti tőled krtérítésként, nem éri meg.

2013. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!