Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az ember megnősül, jár...

Ha az ember megnősül, jár valamilyen szabadság az előtte lévő péntekre és az utána következő hétfőre?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni, de az esküvőt már egy éve szervezzük. Két hét után megmondtam, hogy nősülök, de nem biztos, hogy vették a lapot.

Van erre valamilyen jogszabály?


2012. ápr. 18. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, miért járna?


Az esküvő egy előre tervezhető dolog, lehet rá szabadságot kivenni!

2012. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy hivatalban dolgozom, ahol megvan mikor vehetek ki szabit. Nyáron egyben kell kivenni 20 napot, amikor bezár a hivatal :(
2012. ápr. 18. 09:00
 3/5 csibexke ***** válasza:
79%
lmész hirtelen betegnek amikor az esküvö van.....
2012. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Tekintve, hogy esküvője nem havonta van az embernek, szerintem gond nélkül el fognak engedni. A főnököddel beszélj, ne rébuszokban, hanem konkrétan. Jogszabály nincs az ilyesmire.
2012. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Tudtommal (aztán lehet rosszul tudom...) minden munkavállaló rendelkezik a teljes szabadságának egy részével, melyről Ő dönt, hogy mikor veszi ki és a másik része az, amit KÖZÖSEN kell eldönteni a munkaadóval.
2012. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!