Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél mennyire...

Álláskeresésnél mennyire számít, hogy milyen jegy van a diplomában?

Figyelt kérdés

Mesterszakos vagyok, jövőre végzek de már elkezdtem nézegetni a lehetőségeimet. De valószínüleg nem lesz jeles és nem is lesz jó érdemjegyem. Próbálkozom hogy jobb legyek, de külföldi rokonok csemetéivel nem tudom felvenni a versenyt, mert mellette dolgozom is diákmunkásként.

És azt is olvastam, hogy álláshirdetők előszeretettel kérdezősködnek arról, hogy az x éves képzést hány év alatt fejezted be.


2012. ápr. 18. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Főiskolai vagy egyetemi? Semmit nem számít, csak a sorszáma kell.:)
2012. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökként dolgozok egy multinacionális cégnél. Nekem állásinterjún meg sem nézték a diplomámat és azóta sem volt rá senki kíváncsi. Azt, hogy mennyi idő alatt végeztem az egyetemet, szintén nem firtatta senki. Azóta eltelt néhány év és néha-néha előfordul, hogy az asztal másik oldalán ülök egy állásinterjún. Én se firtatom, hogy valakinek miért tartott a 3 éves főiskola elvégzése 4-5 évig, mivel ennek számos olyan oka lehet, ami nem tartozik rám. Ráadásul az sem biztos, hogy az jobb szakember, aki a képzési időn belül elvégzi az egyetemet, mint az aki csúszott valami miatt egy évet. Az interjúra vitt tesztkérdések alapján úgyis megismerjük a jelölt tudását és képességeit.
2012. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
semennyit
2012. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még életemben nem kérdeztem ilyeneket, pedig interjúztattam már párszor (bankszakma). Az értelmes, gondolkodni képes, önállóan és csapatban dolgozni tudó, intelligens ember a lényeg. Nálam legalábbis.
2012. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

egyetemi diplomáról lenne szó, és nyelvképzés.

azt gondolom hogy az állásinterjún elhangzottakon számítanak leginkább:) megnyugtattatok:) csak azt hittem, hogy a diploma jegye befolyásolná a későbbi lehetőségeimet, hisz már mentálisan is befolyásol, hogy a többiek jegyben jobbak nálam...

2012. ápr. 18. 20:41
 6/13 anonim válasza:
74%
Jogon nagyon is számít hogy az illető ritével, cum laudeval, vagy summa cum laudeval végzett. Máshol nem hiszem hogy érdekli őket a jegy.
2012. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Neked legalább megvan a diplomád ( ha megvan)
2012. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Érdekes, hogy pont most lett egy ilyen kérdés. :)

Nálunk a napokban merült fel ugyanez.

Én óvónő vagyok, jeles van a diplomámban, állást keresek. Örültem a jelesnek, de soha nem gondoltam rá, hogy ezt bárhol is jeleznem kéne, ha állásért kilincselek.

A héten megkértem a nagypapámat, hogy vigyen el a közelben lévő kisvárosba, hogy oda is beadjak egy önéletrajzot az ottani óvodába. Így is tettem, majd visszaültem mellé és mondtam, hogy minden oké, majd értesítenek, ha lesz valami.

Papám: Ugye a JELES diplomád hozzá van csatolva az önéletrajzodhoz???

Én: Ööö nincs...de a sorszám rajta van, elég annyi...

Papa: Hogy lehet valaki ilyen felelőtlen???Így értelme nincs az önéletrajzok beadogatásának, ebből soha nem lesz így semmi. Mutogatni kell a JELES diplomád és mindenhol mellécsatolni az önéletrajznak.


Mondjuk én is örültem a jegynek, mikor megkaptam, de azért ekkora jelentőséget nem tulajdonítottam neki...de Papa annyira meggyőző volt, hogy gondolkozóba estem én is...

De az eddigiek alapján nem hiszem, hogy számít...

23N

2012. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Azért az önéletrajzban lehet előnyhöz jutni, ha beleírhatod, hogy jeles a diplomád. Én ha felvételiztetnék megnézném ezt is, főleg hivatástudatot, elkötelezettséget igénylő szakmák esetén (orvos szín2-essel nem kellene, se tanár, mérnöknél, gazdasági szakembernél,tolmács-idegenvezetőnél persze elég, ha tudja a teszt alapján, amennyit muszáj), tükrözi, mennyire szereted a szakmád, mennyire veszed komolyan a feladatodat. Nálam már kérdeztek rá, milyen eredménnyelvégeztem.
2012. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Mérnök vagyok,de nem hogy a jegyet,még a diplomát se kérték el,elhitték beszélgetés alapján.

És azt sem firtatták hogy a 3,5 éves suli miért volt 4,5 év :)

2012. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!