Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig tart ez a válság még kb?

Meddig tart ez a válság még kb?

Figyelt kérdés
Mikorra lábal ki az ország a válságból? Pénzügyi, munkavállalási gondok mikorra enyhülnek? Mert most mindenhol a válságra hivatkozva küldik el az embereket, meg csökkentik a béreket.
2009. jún. 21. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok negatív lenni, de ezeket a kérdéseket még nálunk okosabb, szakavatottabb emberek sem tudják megválaszolni...
2009. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A közgazdászok elemzéseit hallgatva ( nem csak a magyarokat ) kb.egy-két év,mikorra elkezdődhet a kilábalás a világválságból.Viszont addig még sok minden befolyásolhatja a gazdasági helyzetet. (Háborúk,természeti katasztrófák stb. )
2009. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne úgy képzeld, hogy most tart a válság, most minden pocsék, meg rossz - aztán egyszer csak vége lesz, és minden olyan lesz, mint előtte.


Ez a válság azért van, mert a kapitalizmusnak ez a formája a jövő pénzét költi el (hitelek formájában) előre. Amikor kiderül, hogy most már túl sok (még nem létező) pénzt elköltöttek, és kevés a VALÓDI pénz - akkor van a válság.

Addig van válság, amíg valahonnan - VALÓDI MUNKÁBÓL, a VALÓDI DOLGOZÓKTÓL - elő nem kerítettek (magyarán: el nem vettek) annyi pénzt, hogy ismét legyen elég pénz arra, hogy megint a jövő ígéretét költsék.


Tehát a "válság vége" úgy fog kinézni, hogy miután minden pénzedet elvették, és 10 évet megszakadtál a munkában - közeben szép lassan a munkabéred (amit elvettek) fölhalmozódik valahol, valakinél - és onnan kezdve te is egy kicsit többet kapsz majd belőle.

2009. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

...amúgy ez a "válság" nagyon is jól jön sok, nagy hatalmú embernek!

Gondold csak el: régen sem voltak túl hangosak a szakszervezetek - de most aztán még halkabbak lettek!

Régen sem voltak hatalmasak a fizetések - de most aztán még tovább csökkennek! A munka meg nő.

Régen is ki lehetett vetni különadót - de most aztán teljesen természetes!

Ha nem lenne ez a válság, hogyan tennék mindezt meg?

2009. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezek szerint nem 1-2 év lesz mint amit emlegetnek..
2009. jún. 22. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnt fel idáig, hogy 25 éve ezt emlegetik? Hogy "csak még 1-2 évet kell kibírni, de utána bezzeg..."
2009. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Örülök annak, hogy nem gazdag családban nőttem fel, a főiskolás éveim alatt sosem volt pénzem, sokszor még kenyérre sem (mégis a legszebb éveimnek tartom és soha nem panaszkodtam), gondolom ezért van az, hogy úgy érzem még mindig, hogy nem vagyok rossz helyzetben. Pedig már lassan 4 hónapja keresek munkát és a tartalékaimat élem fel (de nem aggódom, mert még kitart egy darabig és magán órákból van egy kis plusz pénzem is), de én ezt a saját magán válságomnak tekintem, amiből még az idén ÉN ki fogok lábalni, ha az ország és a világ nem is. Mindenki törődjön a saját válságával és ne a világéval, mert annak csak az a vége, hogy most legalább mást okolhatnak a bajaikért. És ami a lényeg, hogy tanulok belőle. Nem mondom, hogy szűkölködök most, egyáltalán nem, de megtanultam odafigyelni arra, hogy mire költök, és most már szerintem jóval kevesebb pénzből is fenn tudom magam tartani rendesen, mint azelőtt, amikor nem voltak anyagi gondjaim és ha újra lesz havi bevételem, fizetésem és ugyanígy fogok élni, ahogy most, akkor sokkal többet fogok tudni megspórolni. A kérdésre a válasz szerintem: addig tart a válság, amíg az emberek hozzáállása a dolgokhoz ilyen negatív. Ha eljön az idő, hogy kimondják a híradóban, hogy vége a válságnak, stabilizálódott a gazdaság bla bla, akkor is lesznek olyan emberek, akik egyéni válságban lesznek, mint ahogy most is vannak olyanok, akikre egyáltalán nincs hatással ez a mostani kimondott nagy válság.
2009. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!