Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a fizetése egy mérlegké...

Mennyi a fizetése egy mérlegképes könyvelőnek?

Figyelt kérdés
Légyszíves írjátok oda, hogy tippeltek, vagy biztos az információtok. :) Persze gondolom, Ft-ra pontos összeget nem lehet megadni, mert eltérőek az összegek, de a körülbelüli összegre lennék kíváncsi. Köszönöm!

2012. ápr. 30. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ. Ha a mérlegképes könyvelő köztisztviselőként dolgozik egy önkormányzatnál, akkor köztisztviselői bértábla.

Ha a mérlegképes könyvelő közalkalmazottként dolgozik egy oktatási intézményben, akkor közalkalmazotti bértábla.

Ha a mérlegképes könyvelő egy cég gazdasági osztályán dolgozik, akkor piaci bér. Vagyis létezik olyan mérlegképes könyvelő, aki minimálbérért dolgozik, és létezik olyan is, akinek milliós a bére, mert nagyvállalatnál gazdasági igazgatói pozícióban van.

Ha a mérlegképes könyvelő vállalkozó, akkor pedig az ügyfélszámától függően keres.

Szóval erre a kérdésre adandó válaszhoz tudni kellene egy csomó egyéb dolgot is.

2012. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
78%

FOLYAMATOSAN ÉS NAGYOBB számban keresnek a cégek mérlegképes könyvelőket. Nem szükséges diploma a munka végzéshez, elegendő egy OKJ-s tanfolyam sikeres elvégzése. Egy igazán jó állás megszerzéséhez itt is fontos a kommunikációképes angoltudás. Előrelépési lehetőség a főkönyvi könyvelő és később a főkönyvelő pozíciókba kínálkozik. A vezetői karrierhez (pénzügyi vezető vagy gazdasági vezető) azonban kell a pénzügyi szakirányú diploma.


Kezdő fizetés: bruttó 200 ezer Ft


3 év tapasztalattal: bruttó 400 ezer Ft


Ami kell hozzá: mérlegképes könyvelői tanfolyam és sikeres vizsga.

2012. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2. válaszoló köszönöm neked is, ezt a szöveget olvastam én is, amit te bemásoltál, és egyik barátom pedig azt mondta (aki nem könyvelő, de jobban ért ezekhez a dolgokhoz mint én), hogy szerinte sokkal kevesebbet keresnek. Igazából ezért is tettem fel a kérdést, hátha többen is leírják, hogy mennyit keres egy könyvelő, és így megtudom mi is az igazság :) De azért köszönöm! Csak azért írtam ezt le, hogy ne nézz hülyének, hogy még ennyire sem voltam képes, hogy utánanézek, mert ezt én is olvastam, csak biztos akartam lenni benne.
2012. máj. 6. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

"Kezdő fizetés: bruttó 200 ezer Ft"


Hogyne. Mint ahogy a mérlegképes könyvelőkért kapkodnak... Csak nálunk egy kétezer fős településen van belőlük kb. 15 db regisztrált mérlegképes könyvelő. Ebből 1 a helyi mezőgazdaságban, 1 a hivatalban, 3 maszekban dolgozik. A többi meg valami egész más területen.

Szóval cseppet sem igaz, hogy folyamatosan keresik őket. A mérlegképes könyvelői szakma az pont az a szakma, ahol nagyon jónak kell lenned.

2012. máj. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úúú, az nem túl jó hír, hogy ennyire nem találnak munkát :/. Melyik megyében laksz?
2012. máj. 7. 17:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha ek tud helyezkedni magán praxisban ügyféltől függ. Emberenként kb 7000Ft bruttó.
2012. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy hova mész. Elmész egy multihoz, ahol kérik, de igazán nem kell a tudás, ellenben kérnek 2 nyelvet, akkor 250-300 e Ft.

Elmész egy könyvelőirodába, ahol kell a tudás, de még semmit sem tudsz, mert a tanfolyam egy nagy 0. Ott ha a bruttó 100-at megkapod, az már jó. Ennek ellenére szerintem ez a jobb befektetés hosszabb távon. Mert 3 év gyakorlat után nyithatsz saját könyvelőirodát.

2012. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Persze jöhetnek még, figyelemmel követem továbbra is :)
2012. máj. 14. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!