Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előny vagy hátrány a munkáltat...

Előny vagy hátrány a munkáltatóknál, ha nem vagyok fenn a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

A múltkor olvastam egy cikket, hogy hátrány a munkáltatóknál, ha valamelyik közösségi oldalon van az emberről egy ivós, bulizós kép. És hogy az ilyen oldalakon is utánanéznek a jelentkezőknek.

De mi van akkor, ha a jelentkező nincs fenn egy ilyen oldalon sem? Mint ahogy én sem vagyok fenn ezeken. Ez előny vagy hátrány? Mik a tapasztalataitok?



2012. máj. 3. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem teljesen mindegy, ha olyan helyen dolgozol, ahol arcodat és nevedet adod az ügyfelek, partnerek felé, vagyis nyilvánosan képviseled a céget, lehet, nem örülnek, ha nagyon negatívan mutatkozol a közösségi portálokon, de kinek van ideje és energiája ezt nézegetni? Én front line vonalon dolgoztam, de senkit nem érdekelt mit teszek ki a FB-ra, hozzáteszem azért szerintem gondolkodik az ember, hogy milyen képet mutat magáról. Negatívan nem érinthet ha nem vagy fenn ezeken a közösségi oldalakon.
2012. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hátrányt semmiképpen sem jelent, de előnyt még úgy sem. Ha nem vagy fent, semmi olyat nem találnak rólad, ami alapján negatív vélemény alakulhatna ki rólad. Tehát az már neked jó. Nem tudom elképzelni, hogy a munkáltató csak olyan jelentkezőkkel állna szóba, akik közösségi portálon fenn vannak. A regisztráció egy portálon valahol utalhat arra, hogy nyílt vagy. De muszáj annyira nyíltnak lenni, hogy világgá kürtölj magadról személyes dolgokat? Ne aggódj, ha nem alkalmaznak valahol, annak nem az az oka, hogy a net-en nem találnak meg.
2012. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 4. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!