Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondanak a munkahelyemen...

Ha felmondanak a munkahelyemen mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Fél füllel hallottam, hogy ez a helyzet bekövetkezhet heteken belül. Érdeklődni szeretnék, hogy mit kérhetek, és hogyan tudom mindezt kiszámolni (járó járandóságot) következők ismeretében:

1., évi szabadság: 22 nap, ebből kivett: 5 nap

2., 3 év 10 napja vagyok a pozícióban

3., munkavállalóként dolgozom (tehát nem közalkalmazott, nem köztisztviselő)



2012. máj. 7. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

1.) Ki nem vett szabadság


Két tizedesre számolunk, 5-től felfelé kerekítünk.

Évi 22 nap : 366 nap = 0,06

Amint tudod az utolsó munkában töltött napodat, akkor az év elejétől addig tartó naptári napok összesen számával ezt megszorzod. Az lesz az időarányosan járó szabadságod napja. Ebből levonod a már kivett 5 napot, és a maradék lesz az, amit készpénzben ki kell fizetniük.


2.) Végkielégítés


3 év után 1 havi végkielégítés jár, amit átlagkeresettel fizetnek, ha nincs kieső időd a 3 évben. Például 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabadság (kivéve gyed, gyes, családtag ápolása miatti), szabadságvesztés ideje stb., valamint ha a munkaviszony megszűnésekor nem számítasz nyugdíjasnak.


3.) Felmondási idő


Legalább 30 nap + 5 nap az eltöltött 3 év után, tehát összesen 35 naptári nap. Ennek fele alól a munkáltató köteles felmenteni a munkavégzés alól. Ez a felmentési idő. A felmentési idő felének az időpontját kizárólag Te határozod meg, hogy mikor akarod megkapni "szabadidőként".

A felmondási időre átlagkereset illet meg, kivéve ha amúgy sem lennél jogosult díjazásra (például táppénzes időszak a felmondási idő alatt).


A felmondási idő ama részére, amikor munkavégzési kötelezettséged van, a munkáltató elküldhet szabadságra a ki nem vett szabadságod terhére.


Úgy hirtelen ennyi.

2012. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. máj. 7. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
nem fogsz kapni segélyt ellenben, de közmunkára mehetsz.
2012. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkáltató mond fel, akkor jár az álláskeresési járadék (ha az egyéb feltételeknek megfelel). Akkor nem jár, ha a dolgozó mond fel, vagy a munkáltató rendkívülivel szünteti meg a dolgozó munkaviszonyát.
2012. máj. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!