Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esélyem van munkahelyhe...

Mennyi esélyem van munkahelyhez jutnom ha már nyár közeledtével a leendő munkahelyemen, az 1. személyes találkozásom alatt meg emlitettem az Igazgatónak Júliusban nyaralni megyek?

Figyelt kérdés

Egyenlőre nincs betöltetlen állás a leendő munkahelyemnél ahol beadtam a jeletkezésemre szükséges dolgot. Viszont fel lett irva a 10 munkanapra lévő nyaralásom ideje.


Viszont nem vagyok hajlandó másik leendő munkahelyeimre menni ahol lehet felvesznek nyaralásom megkezdése elött, viszont nem engednének el engem nyaralni mert a próba időm egész nyárba bele esne.


Nem vagyok hajlandó szót fogadni az egyik albárlőmnek már mint észbe tartani sokkal fontosabb állásom legyen mint hogy el menjek nyaralni. Én meg akkor vagyok hajlandó lemondani a nyaralásomról:


1. Lenne 18 év alatti gyemekem óvodáskorhoz közel állna egészen a felső oktatási tanulmányáig amig nem lesz állandó munkahelye.


2. Életársi kapcsolatban élnék kettesben.


3. Meg szüntetné a jelenlegi rendszer a M.Á.K és a NY.U.F.I jéradékomat amit a fogyatékosságomra kapok.


4. Börtön büntetésemet tölteném vagy előzetes letartoztatásban ülnék.


5. Kórházi kezelés alatt álnék egész nyáron makacs és súlyos betegség végett.


6. Teljesen egyedül laknék az ingatlanban.


Nekem fontosabb főleg idén nyáron el menjek nyaralni kiheverjem rendesen a volt munkahelyemnél lévő sérelmemet az elbocsájtásom elötti utolsó 9 hónapban. Meg az otthoni környezetemben lévő sérelmelet 2011. őszétől 2012. Kora tavaszáig. Idén kora tavasz óta nincs állásom.


Nagyon szivesen el vállalnék olyan munkát ahol el tudnám dönteni mennyi műszakban szeretnék dolgozni, és próba időm alatt is el tudnék menni nyaralni anélkül az állásomat kockáztatnám.


Nem arról van szó Állam nyakán szeretnék élni hanem arról irtam véleményt nem vagyok hajlandó feleslegesen lemondani a nyaralásomat. Csak azért ,,feleslegesen rabszolga legyek az Orbán kormány új munkatörvénykönyve alapján."



2012. máj. 7. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértelek, ugyanígy vagyok vele. Azért dolgozom, hogy minél többet tudjak utazni, vagyis ha nem engednek el, értelmét vesztette az egész pénzkeresősdi. Szerencsére a munkahelyemen soha nem volt ebből probléma, kaptam egy céges telefont, amit magammal viszek mindenhová, így szabadságon felül is elengednek. Szóval ne add fel, vannak még normális munkaadók! :)
2012. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem dicsekvésnek irom le: azoknak a fiataloknak akik elvégzik végleg a tanulmányaikat és nem tanulnak tovább, gondolják meg jól illetve hallgasanak az anyagi helyzetükre.


Ha nem kaptak elegendő ösztön dijat arra hogy el tudjanak menni idén nyáron nyaralni jobban járnak tényleg elkezdenek dolgozni az utolsó vizsgájuk után lévő 1 hét után.


Azoknak akiknek maradt elegendő ösztön dijuk idén nyáron el tudjanak menni nyaralni meg a Sziget fesztiválra is, jobban járnak ha szeptember elejétől kezdenek dolgozni. Akkor ha Augusztusban tervezik a nyaralásukat, vagy Sziget fesztiválra szeretnének menni ami Agusztus közepén van minden évben.


Nem vagyok negyed milliomos sem megtakaritott pénzem sincsen viszont nyáron lesz annyi pénzem a legolcsóbb szállásra el tudjak menni nyaralni.


Nagy milliomos volnék akkor sem néznél le az olyan embereket akik nem tudnak nyaralni menni évente egyszer, hanem munkahelyükön kénytelenek lenni egész nyáron. Vagy munkanélküliként 2. nyaruktól kezdve.


Nem úgy mint Lázár János Boldizsár Fideszes képviselő: a munka nem szégyen aki nem tudta többre vinni az életében és nincs semmilye az anyit is ér.



Ez inkább azokra kéne vonatkoznia akik soha életükben nem dolgoztak mert nem volt kedvük dolgozni, és maradandó egészségkárosodást szenvednének aktiv koruk alatt nyávognának a NYy.U.F.I-nak kell nekik Rokkantsági nyugdij.


Meg a volt iskolámban is hallottam olyan tanulóról utolsó tanévét kezdte volna meg 20 éves korában meg legyen a szakmai végzettsége, utána munkába tudott volna állni pályakezdőként. Helyette várandós lett és megszülett az 1. gyermeke. Jelenleg 2 kiskorú gyermeke van 4 éve van Gyesen és Gyeden otthon.

2012. máj. 8. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit túlspilázod a dolgokat, nem gondolod? Nem egészen bírom követni a gondolatmeneted. Mi köze mindennek ahhoz, hogy elutazol-e nyaralni vagy sem? Bár őszintén szólva én már ott elakadtam, hogy miért nem lehet utazni, ha az embernek gyereke van, élettársi kapcsolatban él, vagy egyedül lakik. Merthogy a kórház és a börtön helyhez köt, az oké, de egy élettárs? Kettesben még jobb járni a világot, mint egyedül. Egyáltalán miért kellene lemondanod a nyaralásodat? Én is voltam próbaidő alatt, sőt már a felvételemkor mondtam, hogy csak úgy írom alá a szerződést, ha elmehetek a betervezett nyaralásra. Természetesnek tartották, semmi gond nem volt belőle.
2012. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Onnan tudom nem minden gyermekes család tud el menni nyári szabadságra meg nyaralni a családjával együtt.


Az albérlőm nem rég ment vissza dolgozni olyan műszakban ne vegyék el tőle a Gyest a 2 gyermeke után. Viszont az egyik gyermeke hamarosan óvoda érett lesz. A másik nem sokára 1 éves lesz. Viszont a 2. gyermeke után csak Gyes kap születése óta.


És nem mehet el nyári szabadságra meg nyaralni sem mert olyan munkahelye van ahol muszály neki dolgoznia egész nyáron. Egy szabadnapja van hétköznap a hétvégéje mellé.


Az egyik családtagom lassan 1 éve lesz annak el kezdet dolgozni de már a 4. munkalyén dolgozik próba időben, és nem mehet el nyári szabadságra meg nyaralni sem az életársával együtt. Olyan munkahely van ahol kirúghatják ha el merne menni.


Soha életében nem tudot túl lenni egyik munkahelyén sem a proba idején mire túl lett volna a próba idején ki is rúgták őt.

2012. máj. 8. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Versenyképes, magas szintű tudást kell szerezni. Veszélyben akkor van a nyaralásod, ha a munkahelyeden könnyedén lecserélhető vagy.
2012. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!