Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha diplomás ápoló végzettségem...

Ha diplomás ápoló végzettségem van (pályakezdő vagyok), akkor az adott kórház felvehet alacsonyabb ápolói státuszba is? Hiába van diplomám? (ha mondjuk ők sima ápolót keresnek. Akkor nem kapok diplomás bért, a saját szakmámban sem? )

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a kórháznak ápolónőre van szüksége akkor ebben a munkakörben alkalmaznak,ápolói munkabérrel.Neked kell eldönteni,hogy ez számodra megfelelő vagy sem.Általában ez már a felvételi beszélgetésnél kiderül.

Ha a kórháznak nincs szüksége diplomás nővérkére akkor ezt az elején meg is mondják,hogy tud nem a diplomád az ami érdekli őket.Nem kötelező elfogadnod a helyzetet ha nem akarod.

2011. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha diplomás ápoló vagy, akkor tárt karokkal fogadnak nem minimálbérért nagyon sok EU-s ország kórházában...Magyarország nem ezek közé tartozik
2011. jún. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az előző hozzászóló írta. Ha jól tudom, ez a diploma akkreditált, tehát az összes EU-s tagállamban elfogadják honosítás nélkül is. Legalábbis az SZTE diplomáját. Most vagyok ott elsős, és nemrég közölte velünk a tanár :)
2011. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egészségügyben mindig hiány van. De ahogy otthon is más országokban is az ottani helyzetnek megfelelően nem a legjobban vannak megfizetve az ápolók(a munkájukhoz képest,és most nem orvosokról beszélek)

Úgy van ahogy az első írta,és ez igaz külföldre is.Ha kell ápolónő valahová,akkor jó a sima szakképzett ápolónő is.Ha diploma érdekli őket,akkor úgy keresnek embert.

Én Angliában élek.Nem vagyok végzett ápolónő,de otthon is segéd ápolónőként dolgoztam.Így itt kint is egy kórházban dolgozom mint segédápolónő.Vannak szakképzett nővérek és van aki diplomás nővér. Hidd el nekem ,hogy semmivel sem keres többet mint a sima szakképzett nővér,és azért mert már az elején megmondták nekik,hogy a kórháznak gyakorlott nővér kell,és nem a diploma.Ha elvállalja így is akkor dolgozhat,ha nem akkor nagyon sajnálják,felesznek helyette több 100-at ha kell...Ja,és még valamit.A diplomás nővér ugyanazt a melót csinálni mint a "sima" szakképzett nővér,szerintem ezért nincs is alacsonyabb státuszban.Ugyanaz a meló..csak éppen a másiknak van egy felesleges diplomája amivel semmit nem ér el.(ahogy külföldön a magyar érettségi sem ér semmit)

2011. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Adott helytől

függ

2019. febr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!