Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szóltok ahhoz, hogy egy...

Mit szóltok ahhoz, hogy egy állásinterjúm azért ment csődbe, mert nem akartam a cég által felajánlott bérnél alacsonyabb fizetést?

Figyelt kérdés

ugyanis a szakmai tapasztalataim, képzettségem messze átfedi a betöltendő munkakör elvárásait, és a bértárgyaláson hatalmas pálfordulatot vett a beszélgetés és közölték, hogy tapasztaltabb kell (adminisztrátort kerestek középszintű végzettséggel, nekem diplomám van)

ugyanis kérdezte a fizetési elképzelésemet, amire én közöltem, hogy elfogadom a megjelölt nagyságát, amire kérdezte hogy dehát mégis mit mondanék ezzel a megjelölt nagyság felett br.10 ezret rátettem, hogy szerintem ez reálisabb lenne.

véleményeket várok, hogy én tettem rosszul, hogy nem vállaltam el alacsonyabb összegért?

manapság így keresik az alkalmazottakat?

nem megfelelő szakember kell, hanem olcsó?


2010. szept. 16. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Van ilyen, ők olcsón akarnak foglalkoztatni, neked pénz kell... mellesleg az az állás, ahova elég a középfokú végzettség, nem szakembereknek való, azaz itt tényleg az ár dominál...
2010. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

milyen igaz amit írtál köszi

én meg abban a hiszemben voltam, hogy ne értékeljük alul magunkat, ne essünk ebbe a hibába

2010. szept. 16. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te megveszel 10000Ft-t egy ruhát ha ugyan azt megkapod 5000Ft-t?

Vagy megveszed 10000Ft-t ha te csak 5000Ft-t tudsz érte kiadni?


Itt nem az számit te mit akarsz. Nekik kell egy munkaerö akinek tudnak x összeget fizetni. Ha ez nem tetszik keresnek mást. Ez nem csak magyarországon van hanem mindenhol a világban. Elöször is kérdés szükség van-e akkora tudásra mint a tied nekik? ha nem akkor minek fizetnék azt meg?


pl elmehetsz diplomával takarítani de te akkor is csak takarító nöi fizetést fogsz kapni.


szóval ha nem kellett a munka akkor jól tetted, válogass, habár én elváltlatam volna max keregélsz tovább de van egy munkád már.

2010. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Én annak idején ugyanígy jártam, mint te, aztán rákérdeztem egyik hr-es ismerősömnél, hogy miért van ez, és ő mondta, hogy a cégek nem szeretik a túlképzett, a fizetéssel nem igazán elégedett munkavállalókat, mert ezek többsége úgyis csak ugródeszkának tekinti a céget, hogy papíron legyen némi tapasztalatuk egy jobb álláshoz, aztán dobbantanak, és a cég újra kereshet dolgozót.
2010. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Fentieknek igaza van.

Valamint az adminisztrátori munka nem kíván olyan extra különleges tudást, hogy külön keresgetni kelljen rá a megfelelő embert. Egy specifikusabb szakmánál az igazán jónak lehet megadják a kért fizetést, de ez a munka messze nem az.

2010. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de a cég az általuk felajánlott bérnél várta, hogy én kevesebbet mondjak!! az nem tetszett nekik, hogy ELFOGADTAM!!!és pluszba javasoltam az emelését.
2010. szept. 16. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 09-16 15:50-as válaszolóval.

Viszont az, hogy neked kellett volna aláígérni az általuk megjelölt bérre, az szerintem etikátlan és szemét dolog, mert nagyon úgy fest, mintha licitáltatnák a jelentkezőket és az nyer, aki a legkevesebbet ígéri.

Na ez szemétség.

Remélem azért minősítetted őket...

2010. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

már két éve voltam náluk állásinterjún, akkor már egyszer kitörtem (akkor az volt a bajom, hogy ha a szakmai elbeszélgetésen mindennek megfelelek, akkor miért nem engem vesznek fel? vagy ha van protekciós, miért kell mást behívni)

így most nem balhéztam, érezte rajtam, annyit mondtam csak, hogy egyedülálló nőként és hosszú távra tekintve még 160 ezerből is csak éldegélnék középszinten.

tehát az én elvárásaim nem ott vannak, ahol egy munkát munka mellett keresgélő szüleinél élő fiatalabb lánynak.

2010. szept. 19. 12:58
 9/9 anonim válasza:
Vannak más szemétségek is pl. állami cégnél. Csak hogy tisztán lássunk: Adott egy álláshirdetés, de még a státusz foglalt. Szorgalmas munkavállaló szakképzett létére elvállalja a közfoglalkoztatást (előtte soha nem volt az!) addig, míg a közalkalmazott nem távozik a tisztségéből, mondván, hogy addig is beilleszkedik a kollektívába, a munkába, a munkakörnyezetbe. (Csakhogy: amikor a kolléga(nő) távozik, új hirdetés lett feladva!!!! Emberünk a közfoglalkoztatásban ragadt, mert más lett kinevezve helyette annak ellenére, hogy jó munkaerő.😱😱. Nem erről volt szó, hiszen a hirdetés kritériumainak mindenben megfelelt és a munkakör sem haladta volna meg a képességeit. Ám nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy a cég (a közfoglalkoztatott felettesén keresztül) költséghatékonyan akarta azt a bizonyos feladatot elláttatni). Figyelmen kívül hagyva azt a tényt, hogy a közfoglalkoztatott nem úri huncutságból vállalta be szakképzett létére a sanyarú kenyeret, hanem dolgozni és fejlődni akart, amire nem volt lehetősége az ingerszegény munkakörnyezetben. Rajta múlt, hogy ennek véget vetett, hisz végül is átverték. De talált olyan helyet, ahol végre eléri azt, amit emitt nem: kielégítő munkát, méltó megélhetést és szakmai kihívásokat. Emberünk megtehette, hogy lejjebb adva jogos igényeiből átmenetileg alacsony presztizsű munkába lép, bár neki ez luxusszámba ment. De meghozta ezt az áldozatot a munkáért - hiába. Emitt nem volt megbecsülve, mert nem ismerték és nem voltak hozzá jóindulattal. Nos, ilyen is van. Ott, ahol egy rossz vezető nem tud a munkaerővel jól gazdálkodni, eltékozolja, nem használja ki annak a tehetségét, ilyen helyzetek fordulhatnak elő. Ahelyett, hogy a munkáltató javára fordította volna beosztottja tudását és képességeit. De nem. Végül is ő járt rosszul: veszített egy jó munkaerőt a cége. 2021-re eljutottunk oda, hogy a szorgalmat, tudást, jó képességet, motivációt büntetik/kihasználják.
2021. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!