Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgtak csak úgy mondván...

Kirúgtak csak úgy mondván megszűnt a hely. Papírok sehol 1hete. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Először is munkaügyisek ill jogászok...hozzáértésére lenne szükségem.

Igyekszem röviden..

Állami cégnél vagyok azaz annak egyik alvállalkozójánál..már itt kusza a dolog,mert állandóan pakolgatnak más más alvállalkozóhoz azaz papírt iratnak alá..gondolom ez azért jó nekik,mert mint engem és pár másikat így bármikor ki lehet rúgni hisz mindíg ketyeg a próba idő..legutóbb februárban írtunk alá másik alvállalkozós papírt...(biztonság és vagyonvédelem)

10én felmondtak nekem,és még pár embernek..megszűnt a hely...a fizetésemet előző havit kiadták hétfőn..de ami erre a hónapra járt volna azt mondta megkeresésemre az alvállalkozó hogy mint mindíg az enyémet is 10én utalják..a papírjaim sehol...most vagy én tudom rosszul..de ha valakit kirúgnak azonnali hatállyal akkor záros időn belül a kilépő papírokkal ill az összes bérével ki kell fizetni.nem??

mennyi ez az idő..rögzíti valamely törvény??

jogos a 10.ei utalás kirúgásnál??

Valamint...lenne másik hely ahová jelentkeztem..kérik a kilépő papírjaim...mit tegyek??

és egy nagyon fontos momentum 3gyerekes apuka lévén albérletben lakok...de szeretnénk kezdő tőkével esetlegesen lakás hitelt felvenni..párom gyeden ő nem tud..most megszakad a munkaviszonyom akkor hogyan??a munkahelyre akkor vesznek fel ha viszem a papírokat ki tudja mikor..de mikortól fog szólni a kilépő papírom??kénytelen vagyok visszamenőlegesen elfogadni 10étől..vagy ha úgy akarom márpedig szeretném akkor a papír kézhezvételének napjáról kell kiállítani a kilépőmet??kötelesek nekem arról a napról kiállítani a kilépőm amikor megkapom?mert így megszakad a munkaviszonyom...Várom mielöbbi válaszokat.Köszönöm a segítséget!!!


2012. máj. 15. 13:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!