Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen lehetséges? Egy kis...

Ilyen lehetséges? Egy kis malőr miatt rendőrségi feljelentés meg dns vizsgálat? Egyáltalán van joga a munkáltatónak ilyen vizsgálathoz?

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgozom, élelmiszerrel foglalkozok. A termékbe belekerült egy gumikesztyű amit nem vettek észre és ledarálták vele együtt és meglett. Keresik a "bűnöst" elvileg a kesztyűból megmaradt részekből dns mintát vesznek. a fizu egy részét már megvonta
2009. jún. 26. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a munkaszerződésed, hogyan szabályozza az ilyen dolgokat.
2009. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem kaptam a még a szerződésből, nincs nállam egy példány sem
2009. jún. 26. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Amíg nincs szerződés, nem áll az ember munkába. Ahol nem adnak írásbeli szerződést, onnan továbbmegyek, ez alap.

Élelmiszerbe "véletlenül" belekerül egy gumikesztyű? Véletelenül???? Ez olyan fokú figyelmetlenség, hogy ebből lehet rendőrségi feljelentés, ha emebri fogyasztásra szánt élelmiszerről van szó. Akkor ez nem apró malőr, hanem valakinek az életébe kerülhetett volna. Ha van a cégnek jogásza, akkor őt érdemes megkérdezni, de ha szerződésed sincs, akkor nincs mire hivatkozni, akkor a főnök és a cég azt tesz, amit akar, hiszen nincs arra bizonyítékod, hogy mit írtál alá és miért vállaltál felelősséget.

2009. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
A szerződésből akkor kellett volna egy példányt elhoznod, amikor aláírtad.
2009. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
75%
Nem fognak DNS mintát venni, mivel egy DNS teszt elvégzése Magyarországon 6 hónapba és nem kevés pénzbe telik. Rendőrségi feljelentésen agyalok, hogy vajon miért tehették, de max a rendőrök vehetnek tőled DNS mintát, de nem igen tudom elképzelni hogy ilyenekre pazarolják az időt. A munkaszerződés aláírása nélkül nem jön létre érvényesen munkajogviszony, hiszen bizonyos kérdésekben meg kell állapodnotok. Ha nem akarsz emiatt tovább ott dolgozni, és 30 napnál nem régebben álltál munkába hivatkozhatsz arra, hogy nincs munkaszerződés, nincs felmondás, azt szevasz.
2009. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
irtam alá munkaszerződést, azt mondták hogy pár nap mulva menjek be és kérjek egy példányt ha érdekel, ez az én hibám hogy még nem kértem belőle
2009. jún. 27. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!