Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beszélnek a friss diplomás...

Beszélnek a friss diplomás fiatalok nyelveket, vagy nem?

Figyelt kérdés

Én most keresek állást, 2 nyelvet beszélek, de úgy látom, hogy nem sok reményem van tapasztalat nélkül. A fejvadász biztat, hogy nehéz olyan embert találni, aki jól beszél angolul. Ezt nehéz elhinnem, hiszen most már minden diplomához kell nyelvvizsga.

Pályáztam egy-két helyre már, de még csak interjúra sem hívtak be. Ja, dolgoztam már pár évet, de olyan speciális munka volt, hogy semmi ahhoz hasonló nincs.


2012. máj. 23. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga és hogy beszélem a nyelvet két külön dolog. Mikor tanulják már meg ezt az emberek?!
2012. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én úgy mentem nyelvvizsgázni, hogy beszéltem a nyelvet. Persze tudok olyanról, aki megvette...
2012. máj. 23. 10:59
 3/11 anonim válasza:
Hasonló cipőben jártam én is, így kijöttem külföldre dolgozni. Számomra ez volt a megoldás.
2012. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én voltam Angliában babysitter, ott tanultam meg angolul elég jól. De sajnos nincs olyan szakmám, amivel külföldön érvényesülni tudnék. Egyelőre itthon próbálkozom, de nem könnyű.
2012. máj. 23. 14:36
 5/11 anonim válasza:
Milyen végzetséged van?
2012. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Közgáz, meg elvégeztem a mérlegképes könyvelő tanfolyamot is. El kell mondjam, ez utóbbi durvább volt.

De tapasztalat nélkül sajna nem vesznek fel sehova. Még a nyelvtudás sem nagyon segít. Talán Pesten, de itt nincs nagyon állás.

2012. máj. 24. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy van valakinek nyelvvizsgája, meg az is, hogy BESZÉL egy nyelvet!

Megdöbbentően sok ismerősöm van, akinek van nyelvvizsgája, de ha meg kell szólalni, meg van lőve. Szóval sokaknak csak a pluszpont miatt kellett a felvételihez a nyelvvizsga (vagy ahhoz, hogy kikapja a diplomáját, amit visszatartottak).

2012. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az jó, mert én tényleg beszélek is, köszi.
2012. máj. 26. 09:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, az király. Pont azt írtam, hogy a papír egérút sokaknak, használhaqtó tudás nélkül.


Nyelvet tanulni, tudni mindig jó dolog. Nem csak azért, mert így külföldre kerülve kisebb eséllyel b*sznak át.

2012. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz kérdező, mert az én tapasztalatom meg pont az, hogyha nem túl speciális a diplomád, akkor a nyelvtudás az egyetlen biztos esély az elhelyezkedésre. Főleg, ha kettő nyelvet beszélsz, és nem középfokon, mert az egy munka elvégzéséhez egyszerűen nem elég.

Mi a másik nyelv, amit beszélsz?

Mert angolul azért már a fiatalok nagy része beszél. Én is végül a némettel tudtam elhelyezkedni, nem az angollal.


És melyik városban keresel munkát?

Nyilván Budapesten van a legtöbb lehetőség, és én azt is ismerem, mivel nemrég itt kerestem állást.

De mondjuk egy jó fizetésért cserébe nem költöznél fel? Mert ha tényleg beszélsz két nyelvet felsőfokon, akkor azonnal tudnék ajánlani neked állásokat.

2012. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!