Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találjak normális...

Hogyan találjak normális állást, ami normálisan fizet egy óvodapedagógusnak?

Figyelt kérdés

Tudom elég gyerekes, és relatív a kérdés, de komolyan! Most nyáron fogok végezni óvodapedagógusként, férfi vagyok. Az óvodapedaegógus kezdő fizu 78.000 forint. Én ennyiért nem fogok elmenni itthon dolgozni, épp hogy megélnék belőle. A barátnőm (szintén óvodaped.) viszont nem akar kimenni külföldre. Angolul beszélünk mind a ketten. Van esély rá, hogy magánóvodába felvesznek férfiként? Nem tudom mitévő legyek.

Tudom, hogy naív vagyok meg minden, de nem azért jártam évekig a fősulira és diplomáztam le, hogy pár ezer forinttal keressek többet, mint egy WC-s néni.



2012. máj. 23. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos van esélyed. De amikor elkezdted ezt a szakot, akkor is tudtad, hogy borzasztó rosszul fizet, nem? 78 ezer forint, tényleg kész röhej. Az ovóbácsi elég ritka, de szerintem nem hátrány, hogy férfi vagy.
2012. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is jártam főiskolára évekig és kevesebbet keresek, mint egy wc-s néni. A másik meg az, hogy igen, a külföld a varázsszó, de nem óvodapedagógusként. Ha már szóba jött a külföld. Ott ugyanis a diplomád csak akkor ér valamit, ha mellé van még sok év gyakorlatod is olyan helyekről, amit hajlandóak kint referenciaként elfogadni.
2012. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 24. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Alkalmazott Bölcsészeti karon szocmunkásként végeztem. Tavaly januárban államvizsgáztam. Felköltöztem rögtön utána pestre. Májusban találtam pultos melót füstös kocsmában. Szeptemberig voltam ott majd, szeptembertől idén márciusig munka nélkül voltam. Március 5-től vagyok portás néni egy ált- iskolában netto 70730 Ft-ért...Az kettőnk között a különbség, hogy nekem nem büdös a munka, Én elmegyek ennyiért is dolgozni,ha nincs más lehetőségem.
2012. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó helyre kell menni. Egy barátnőm óvónő, ő mesélte, hogy a fizetésük teljesen attól függ, mennyi pénze van az önkormányzatnak. Kezdte a 78 ezerrel, de aztán volt olyan év, hogy több mint a másfélszeresét megkapta ilyen-olyan juttatások formájában. Most nem megy jól az önkormányzatnak, most megint csak az alapbért kapja meg.

Szerintem ha olyan helyre mennél, ahol permanensen sok pénz van, ott te is jobban keresnél.

Magánoviban is, csak nem hinném, hogy kezdőként felvesznek.

2012. máj. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát természetesen én is elmegyek dolgozni inkább, minthogy munka nélkül legyek, gyárban is sokat dolgoztam már, címerezek is rendszeresen a suli mellett stb. Csak arról van szó, hogy keveslem a kezdőfizut... Köszönöm a válaszokat
2012. máj. 24. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!