Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Írásban kérik a felmondásomat,...

Írásban kérik a felmondásomat, hogyan írjam? Kézzel, vagy gépelve?

Figyelt kérdés
elég, ha annyit írok, hgy a mai nappal megszüntetem munkaviszonyomat azonnali hatállyal?
2009. jún. 29. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt írtam

2009. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Miért kérik a felmondásodat?

Miért nem közös megegyezéssel jössz el?

Ha pedig már több éve dolgozol ott akkor nehogy te mondj fel, közös megegyezésre törekedj. Több év esetén pedig ha te mondasz fel elveszik a végkielégítés összege is.

Ha te mondasz fel még mnélkülit sem kaphatsz, ezekre nagyon figyelj.

De ha írnál részleteket jó lenne!

Vagy találtál másik munkahelyet? Azért mondanál fel? De itt is meg kell próbálni a közös megegyezéssel való elválást, hátha rendes a munkáltató. Mert ha az új hely nem jön be, akkor ezek az évek elvesznek és nem kaphatsz rá mnélkülit ha te mondtál fel.

De majd ha írsz részleteket jobban fogok látni.

Ha esetleg kismama vagy és gyesen vagy még vhol mviszonyba, de találtál mást menet közben és nem akarsz a régire visszamenni és ezért mondanál fel, akkor is törekedj a közös megegyezésre és a felmondást e szerint fogalmazd meg hogy közös megegyezés. Ha elfogadják nyert ügyed van.

A párommal már megcsinálták azt munkahelyen mikor elküldték hogy volt kétféle elbocsátó papír, egy közös megegyezés, de akkor kevesebb plusz pénzt kap, vagy a cég küldi el, de akkor ugye jár a végkielégítés. Vhol rendes volt a cég, de valahol pofátlan. Így inkább a közös megegyezést válaszotta, mert nem volt kilátásba más, de így legalább tudott menni mnélkülire.

Mérlegelj!

Meg ha a cégek lehetnek ilyenek, akkor mi is legyünk pofátlanok kicsit, persze aranyosan pofátlanok.

Írj részleteket!

2009. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy szerintem kérdezd meg a céget hogy hogyan kérik, kézzel, géppel. Ha olvasható szerintem a kézi sem baj, főleg ha nincs géped. De jobb a gépelt, de az aláírásoknak, egyébnek hagyj helyet, pontozd ki a helyüket.
2009. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A munkavállaló szóban és irásban is felmondhat. A munkáltató csak irásban.
2009. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval, én akarok onnan eljönni idegi gondok miatt. Találtam más munkahelyet, és szerintem nem fog elengedni közös megegyezéssel, mivel azonnali hatállyal jöttem el.Szerintem most ebben a helyzetben ez volt nekem a legjobb, mert nem tartom kizártnak, hogy ha ottmaradok ledolgozni a felmondási időt, éreztette volna dühét meg ilyenek, én remélem jól döntöttem, majd elválik.
2009. júl. 1. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha már eljöttél, akkor nem sok minden teendőd van. Ha 2 napon belül vagy, akkor még mehetsz passzív táppénzre. Ha ezen is túl vagy, akkor is regisztráld magad munkanélküliként. Így tényleg jobb lett volna a közös megegyezés ha nincs más munkahely ahová elmehetsz. A rendkivüli felmondáshoz nincs okod? Nem voltál bejelentve, feketén dolgoztattak túlórában, nem megfelelő munkakörülmények stb. Ilyen indokokkal beadhatod úgy a felmondást, hogy az a munkáltató hibája, de ezt irásban kell, lehetőleg ajánlva esetleg tértivevényesen. Igy lehet munkanélküli járulék. Vagy ha valami törvénytelenséget követeltek tőled.
2009. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!